5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyMVP si s Patriotmi strihne ďalšiu sezónu!

22. júna 2023

Veľmi dôležitý prvok majstrovskej zostavy sa rozhodol pokračovať s Patriotmi, levický dres si rozhodne v najbližších mesiacoch nevyzlečie najužitočnejší hráč play off Draško Kneževič.

Reprezentant Bosny a Hercegoviny mal svoj nemalý podiel na tom, že sa „žlto-zeleným“ podarilo obhájiť majstrovský titul po historickom obrate vo finálovej sérii s Komárnom. Aj z tohto pohľadu malo levické vedenie eminentný záujem o pokračovanie Draška. „Draško ukázal, ako bol pre nás prínosom v každom zápase, v ktorom nastúpil. Jeho nasadenie, bojovnosť a srdce za tím dávalo energiu nám všetkým. Je zároveň veľmi vhodným článkom do tímovej chémie aj z hľadiska jeho charakteru a povahy,“ povedal k ďalšiemu obsadenému miestu na súpiske tréner Michal Madzin.

Pre 30-ročného Kneževiča to bola prvá sezóna mimo Balkánu, ktorá mu priniesla úspechy, ako už vyššie spomínaná cena MVP, respektíve menovanie do najlepšieho tímu play off Niké SBL. Čisto štatisticky, mal naprieč všetkými súťažami priemer takmer 10 bodov, 2 doskokov, 3 asistencií a 2 ziskov na zápas. Rozhodnutie pokračovať s Patriotmi je aj istým prejavom vďaky za to, že ho klub podržal v čase dlhšej absencie na palubovkách. „Mal som finančne lukratívnejšie ponuky, ale vždy som načúval srdcu a tak som urobil aj teraz. Levice milujem, nielen klub, ale všetkých ľudí, preto som sa rozhodol pokračovať,“ prezradil Kneževič dôvody pokračovania s Patriotmi.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice