4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupySúpisku Patriotov rozšíri Američan Rob Howard

16. júla 2023by Laci Garaj

Patrioti Levice postupne skladajú súpisku na ďalšie európske a ligové dobrodružstvo. Najnovším prírastkom je 25-ročný Američan Rob Howard.

Howard je so svojou výškou 203 cm variabilným na viacerých postoch, čo z neho robí na oboch stranách palubovku silnú zbraň. Tréner Michal Madzin vysvetľuje, prečo sa ho rozhodli „žlto-zelení“ podpísať: „Rob môže hrať na viacerých pozíciách a to nám dá variabilitu do hry pod košom. Myslím si, že do nášho tímu veľmi dobre zapadane a svojimi kvalitami a atletickosťou nám pomôže aj v obrane.“

Najnovší levický prírastok pôsobil v predchádzajúcich dvoch ročníkoch v neďalekom Rakúsku, kde obliekal dres Unger Steel Gunners Oberwart. V sezóne 2022/2023 si zahral aj v Alpsko-jadranskom pohári, ale väčšie úspechy získal na domácej scéne. Zahral si vo finále Rakúskeho pohára a superpohára, v Bundeslige vybojoval pre Oberwart bronz. To všetko pri priemere takmer 11 bodov a 8 doskokov na zápas. „Levice som si vybral z dôvodu, pretože mi pasuje, ako hrajú. Pôsobenie u Patriotov mi pomôže naučiť sa a zlepšiť sa v ťažkej lige, zatiaľ čo budem mať možnosť bojovať o majstrovský titul. Teším sa na to, ako bude obliekať v ďalšom ročníku levický dres,“ prezradil Howard.

Foto: Facebook 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice