5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupySúpisku Patriotov rozšíri Američan Rob Howard

16. júla 2023

Patrioti Levice postupne skladajú súpisku na ďalšie európske a ligové dobrodružstvo. Najnovším prírastkom je 25-ročný Američan Rob Howard.

Howard je so svojou výškou 203 cm variabilným na viacerých postoch, čo z neho robí na oboch stranách palubovku silnú zbraň. Tréner Michal Madzin vysvetľuje, prečo sa ho rozhodli „žlto-zelení“ podpísať: „Rob môže hrať na viacerých pozíciách a to nám dá variabilitu do hry pod košom. Myslím si, že do nášho tímu veľmi dobre zapadane a svojimi kvalitami a atletickosťou nám pomôže aj v obrane.“

Najnovší levický prírastok pôsobil v predchádzajúcich dvoch ročníkoch v neďalekom Rakúsku, kde obliekal dres Unger Steel Gunners Oberwart. V sezóne 2022/2023 si zahral aj v Alpsko-jadranskom pohári, ale väčšie úspechy získal na domácej scéne. Zahral si vo finále Rakúskeho pohára a superpohára, v Bundeslige vybojoval pre Oberwart bronz. To všetko pri priemere takmer 11 bodov a 8 doskokov na zápas. „Levice som si vybral z dôvodu, pretože mi pasuje, ako hrajú. Pôsobenie u Patriotov mi pomôže naučiť sa a zlepšiť sa v ťažkej lige, zatiaľ čo budem mať možnosť bojovať o majstrovský titul. Teším sa na to, ako bude obliekať v ďalšom ročníku levický dres,“ prezradil Howard.

Foto: Facebook 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice