4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLŠtartujeme poslednú štvrtinu Niké SBL

10. februára 2024

Patrioti dnešným súbojom na Spiši odštartujú záverečnú štvrtinu Niké SBL. Proti Spišiakom máme síce v tejto sezóne pozitívnu bilanciu 2-1,v novembri sme ale na Spiši padli v divokom zápase 106:94.

Spišiaci v stredu prehrali doma proti Dinamu Zahrem 77:79 v Alpsko-jadranskom pohári, za čo vyslúžili kritiku. Dnes budú chcieť na tento nevydarený duel zabudnúť a pred reprezentačnou prestávkou si vylepšiť doterajšiu bilanciu v tabuľke, keď majú na svojom konte 12 víťazstiev a 12 prehier. ). “To, čo sa stalo v stredu v zápase so Záhrebom, sa už jednoducho nesmie zopakovať. Náš bezkrvný výkon nejde ospravedlniť ničím a je len a len na nás, či si v zápase s Levicami dokážeme udobriť nášho fanúšika, ktorý si také niečo nezaslúži. Vieme, kto nás čaká, je tu líder tabuľky, mužstvo s majstrovskými ambíciami. My sa musíme skonsolidovať, máme svoje problémy, ale to nikoho nezaujíma. Potrebujeme nastúpiť s úplne inou energiou, dať do hry hlavne srdiečko a obrovskú dávku chcenia. Nastúpi proti nám kvalita, no nesmieme sa zľaknúť a jednoducho musíme bojovať. Za klub, za mesto, ale hlavne za našich fanúšikov,” prezradil asistent trénera Erich Korfanta.

Patrioti sa v tabuľke mierne utrhli prenasledovateľom, dnes ich ale čaká náročný duel. Minulo-týždňové (šťastné) víťazstvo nad Lučencom bolo zdvihnutým varovným prstom a Levičania celý týždeň tvrdo pracovali na zlepšení hlavne defenzívnej činnosti. Pred Česko-slovenským pohárom to dnes bude posledná previerka pre zverencov Michala Madzina, na Prahu sa chcú naladiť víťazne. Do hry dnes okrem Martina Bachana určite nezasiahne ani David Abrhám. “Pred Česko-slovenským pohárom nás ešte čaká zápas v Spišskej. Vieme, aké kvality má ich tím, celý týždeň tvrdo makáme a pripravujeme sa, aby sme ukázali náš basketbal. Sme na víťaznej šnúre a určite budeme chcieť v nej pokračovať a byť pozitívne naladení na pohár,” uviedol Patrik Pažický. 

18.00 SPIŠSKÍ RYTIERI – PATRIOTI LEVICE

livestream – livestats

Delegácia rozhodcov:Zdenko Zubák, Peter Karniš, Martina Fanfara

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice