4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske poháreSkvelý výkon a veľké víťazstvo v Oradei

18. októbra 2023

Neuveriteľný výkon Levičanov na hranici možností priniesol nášmu tímu prvé víťazstvo v skupine J vo Fiba Europe Cup. V prvom polčase mal domáci tím obrovskú úspešnosť streľby a Patrioti sa aj napriek tomu dokázali držať na dostrel. Vo veľkej prestrelke zaostávali po dvadsiatich minútach len o 5 bodov. Po prestávke favoritovi zvlhol pušný prach a Levičania famóznym výkonom otočili priebeh zápasu na svoju stranu. V samotnom závere vrhli domáci všetky sily do útoku a hnaní tribúnami znížili na rozdiel dvoch bodov. Viac sa im už ale nepodarilo a Patrioti oslavovali jedno z najväčších víťazstiev v klubovej histórii.

CSM CSU Oradea – Patrioti Levice 91:93 (28:25, 23:21, 19:33, 21:14)

Oradea: Neal 30, Pearson 12, Baciu a Freeman po 10

Patrioti: Kaukiainen 20, Kneževič 19, Wheeler 13, Adaway 9, Bojanovský 6 (Kováč 10, Howard 9, Bachan 7, Pažický 0)

TH: 6/2 – 12/9, Fauly: 19 – 17, Trojky: 17 – 12, Rozhodovali: Poursanidis (Gréc.), Sakaci (Tur.), Cetkovič (Č. Hora)

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Levíc: „Dobrý vstup do zápasu nám dal vieru, že môžeme proti domácim hrať vyrovnanú partiu. Oradea mala v prvom polčase neskutočnú úspešnosť streľby a napriek tomu sme sa držali na dostrel. Po prestávke im išla úspešnosť dole, ukázali sme tam veľkú energiu a chcenie zabojovať o víťazstvo. Kontrolovali sme si obranný doskok a v závere aj napriek enormnej snahe domáceho tímu sme si víťazstvo postrážili.”

Ben Kováč, hráč Levíc: „Vynikajúci zápas z našej strany. Dali sme do toho všetku energiu, išli sme na 110%. Domáci Neal nám robil veľké problémy, my sme ale dali niekoľko ľahkých košov a cítili sme, že s nimi môžeme hrať. Kneževič a Kaukianen nám dali veľké strely, dodali nám sebavedomie. Som veľmi šťastný, je to veľké víťazstvo pre náš tím.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice