4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLSkvelý defenzívny výkon proti Interu

14. októbra 2023

Patrioti zvládli súboj proti Interu a pred prvým vystúpením vo Fiba Europe Cup si zapísali tretie víťazstvo v rade. Levičania dominovali na oboch stranách palubovky a súperovi nedali šancu na úspech. Skvelý defenzívny výkon tímu postupne pustil do hry všetkých hráčov a tí sa trénerovi odmenili bojovným výkonom.

Patrioti Levice – Inter Bratislava 79:43 (19:14, 21:6, 26:10, 13:13)

Patrioti: Wheeler 12, Bojanovský 10, Kaukiainen 8, D. Kneževič 1, Abrhám 0 (Pažický 16, Kováč 11, Howard 6, Bachan 5, Adaway 4, Chaban a Krajčovič po 3)

Inter: Szabó 8, Moses a Sudžum po 6, Adomavičius 5, Hudec 0 (Pavlovič 11, Pospíšil 3, Ďurečko a Ondruš po 2, M. Koller a Kozlík 0)

TH: 16/11 – 5/4, Fauly: 15 – 19, Trojky: 6 – 3, Rozhodovali: Ženiš, Ribakovs, Uhrin

1200 divákov

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: Som vďačný za víťazstvo. Ideme s pozitívnou náladou do stredajšieho Európskeho pohára FIBA. Veľmi, veľmi som rád za mladých chalanov. Odmakali, zabojovali a sa im to trošku aj vrátilo.”

Patrik Pažický, hráč Patriotov: Začali sme zápas s plnou energiou, robili sme všetko, čo sme si povedali. Odstavovali sme dobre hráčov, prihrávali sme si a tak aj dopadol tento zápas. Vyhrali sme o strašne veľa bodov a dúfame, že budeme hrať takto každý zápas.”

Danilo Rakočevič, tréner Interu: Tento zápas sme nezačali zle. Myslím si, že sme v útoku aj v obrane vedeli, čo chceme. Bohužiaľ sme to nevydržali, Levice na nás tlačili. Mali sme slabú trojkovú streľbu. Nemyslím, si, že to boli ťažké streľby, no ale jedna katastrofa. Levice sú jednoznačne kvalitnejší tím, ako to aj teraz ukázali. Gratulujem im a držíme im palce v Európskom pohári FIBA.”

Milan Szabó, hráč Interu: Myslím si, že sme do zápasu išli v dobrom tempe, ale bohužiaľ v druhej štvrtine nám prestali padať koše. Snažili sme sa trafiť nejaké trojky, ale podľa štatistík je vidieť, že sme žiadne netrafili. Patrioti to využili na ľahkej pôde z protiútoku a ten rozdiel iba narastal.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice