5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDnes doma proti Interu od 18.30

14. októbra 2023

Piaty ligový zápas, z toho štvrtý na domácej palubovke čaká v sobotu podvečer na Patriotov. Levičania si zmerajú sily s bratislavským Interom, ktorý má po štyroch dueloch vyrovnanú bilanciu 2-2.

Náš dnešný súper sa už nevie dočkať návratu do svojej arény, ktorý bol síce plánovaný na úvod aktuálnej sezóny, drobné problémy ale tento návrat oddialili a úvodné dva domáce duely odohrali Interisti vo svojom prechodnom domove. Tak ako u väčšiny tímov, aj káder Interu prešiel v lete zmenami na legionárskych postoch, z cudzincov ostal v tíme iba skúsený Goran Bulatovič. Slovenská osa s Marekom Kozlíkom a mladými hráčmi okolo ostala zachovalá, pridal sa k nej odchovanec levického basketbalu Milan Szabo, ktorý sa vrátil z Ameriky. Inter, aj v tejto sezóne pod vedením Danila Rakočeviča, striedal v úvodných štyroch kolách výborné zápasy so slabšími a má bilanciu 2-2 . „Všetkým je jasné, že Levice sú najlepším tímom ligy. Hrajú doma, za sebou majú veľmi dobrý výkon v Komárne. Čaká nás veľmi ťažký zápas, ale predsa len by som sa nepozeral na súpera a jeho kvality ale skôr na to, ako máme vyzerať a aký má byť náš výkon“, uviedol pred zápasom tréner Interu Danilo Rakočevič.

Patrioti v stredu po skvelom druhom polčase ovládli južanské derby a vyhrali druhý zápas v rade. Naše družstvo zatiaľ strieda skvelé polčasy s podpriemernými a práve stabilizácia výkonu počas celých štyridsiatich minút hry je jednou z činností, ktoré potrebujú žlto-zelení zlepšiť. Zvládnuť duel proti Interu bude obzvlášť dôležité pre dobrú atmosféru v tíme pred blížiacim sa stredajším vstupom do európskeho merania síl na palubovke veľmi silnej Oradei. „Musíme sa na Inter poctivo pripraviť. Nepodceniť ich a hrať celý zápas s dobrou energiou, aby sme nepripustili ďalšie domáce zaváhanie,“ povedal pred duelom Boris Bojanovský.

Aktuálne info:

Zdravotný stav v tíme je dobrý, na zápas by sme mali nastúpiť v najsilnejšej zostave, aj keď drobné boľačky v tíme sú a je možné, že niektorí hráči budú mať podľa vývoju zápasu obmedzenú minutáž.

Súboj pred televíznymi kamerami RTVS Šport štartuje od 18.30 hod. V športovej hale nebude opäť chýbať fanshop, v polčase si dáme Cloetta upratovaciu čatu a odmeníme aj narodeninového oslávenca. Na našej facebook stránke nebude chýbať tipovačka a ani zdieľačka o zaujímavé ceny.

Vstupenky sa predávajú online na tomto odkaze. Zakúpiť si ich môžete aj v Sýpke u Patriotov.

18.30 PATRIOTI LEVICE – INTER BRATISLAVA

Rozhodujú: Peter Ženiš, Artjoms Ribakovs, Eduard Uhrin

LIVESTREAMLIVESTATS

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice