5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBL“Šimi” ovládol ocenenia po základnej časti, v slovenskom All Star tíme aj David

21. marca 2022

Základná časť Niké SBL 2021/2022 je uzatvorenou kapitolou, ešte pred začiatkom play off je čas na vyhlásenie najlepších hráčov za túto časť sezóny. Komu patria hlavné kategórie a kto sa dostal do All Star tímu?

Vyhlasovanie najlepších hráčov sa stalo už tradíciou oficiálneho ligového portálu a jej redakcie, je to už v poradí siedma edícia týchto ocenení. Aj v tomto ročníku je partnerom tejto ankety spoločnosť BBALLTOWN, ktorá je exkluzívnym distribútorom značky Peak na Slovensku. Ako dopadli predchádzajúce sezóny? To sa môžete dočítať tututututu a tu. Na úvod je tu prehľad vyhlásených kategórií:

  • Peak MVP základnej časti 2021/2022 – cena je určená pre hráča, ktorý patrí po osobnostnej a hráčskej stránke k lídrom nielen svojho tímu, ale aj celej súťaže
  • Najlepší slovenský hráč základnej časti 2021/2022 – cena určená pre najlepšieho domáceho basketbalistu
  • Najlepší striedajúci hráč základnej časti 2021/2022 – väčšinou naskakuje do stretnutí z lavičky, ale pre svoj tím je povestným x-faktorom, ktorý vie ovplyvniť konečný výsledok zápasu
  • All Star tím základnej časti 2021/2022 – základná päťka zložená z najlepších hráčov súťaže, bez ohľadu na ich národnosť
  • Slovenský All Star tím základnej časti 2021/2022 – základná päťka zložená z najlepších slovenských hráčov
  • Zahraničný All Star tím základnej časti 2021/2022 – základná päťka zložená z najlepších zahraničných hráčov

Levice sa nestratili vo viacerých kategóriách, prinášame vám prehľad, kde sa ocitli Patrioti. 

Najlepší slovenský hráč základnej časti 2021/2022 – Šimon Krajčovič (Patrioti Levice)

Asi nespochybniteľne momentálne najlepší Slovák behajúci po našich palubovkách. Kapitán Levíc doviedol svoj klub k tretiemu celkovému triumfu v základnej časti, v tomto prípade to suverénnejšie ani byť nemohlo, ako sme písali v našom článku. Jedinou „nevýhodou“ u Patriotov je, že sa prezentujú kolektívnym výkonom, čiže niekedy idú individuálne čísla do pozadia. Je však jasné, kto kormidluje levickú hru. Ukázalo sa to aj na nedávnom Final Four Alpsko-jadranského pohára, kde reprezentant Slovenska získal ocenenie MVP. Krajčovič sa druhý rok po sebe stal víťazom tejto kategórie, čiže je jasnou tvárou Patriotov. Poďme k číslam, tie boli o čosi nižšie v porovnaní s predchádzajúcou sezónou, ale stále to bol vysoký nadštandard. Playmaker Levíc zakončil základnú časť s priemerom 11,8 bodu (4. miesto medzi Slovákmi), 4,2 doskoku (8. pozícia medzi Slovákmi), 5,6 asistencie (2. priečka medzi domácimi hráčmi, 4. miesto celkovo), 1,8 zisku (líder medzi Slovákmi a 6. pozícia celkovo) a s užitočnosťou 15 (4. miesto medzi Slovákmi). Výrazne pozitívna hodnota je aj v plus/mínus bodoch – 11,5 (líder Niké SBL). “Veľmi si to cením. Je to vizitka tvrdej práce tak mojej, ako rovnako aj celého tímu a trénerov. Dôležité bude to ešte potvrdiť tímovým úspechom na konci sezóny,” vyhlásil hráč Levíc. 

All Star tím základnej časti 2021/2022

Desure Buie (BKM Lučenec), Šimon Krajčovič (Patrioti Levice), Vuk Djordjevič (BC Komárno), Marko Stevanovič (Spišskí Rytieri), Jure Zubac (Inter Bratislava)

Slovenský All Star tím základnej časti 2021/2022

Šimon Krajčovič (Patrioti Levice), Dalibor Hlivák (Spišskí Rytieri), David Abrhám (Patrioti Levice), Jakub Mokráň (Iskra Svit), Michael Fusek (Inter Bratislava)

Zdroj: basketliga.sk

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice