4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

1. ligaVeľká škola pre mladých Patriotov, s Prievidzou odohrali vyrovnaný druhý polčas

23. marca 2022

Prvoligové družstvo Junior Patrioti Levice “U23” odštartovalo baráž o Niké SBL na palubovke Prievidze. S účastníkom najvyššej súťaže síce nabralo v prvom polčase vysoké manko, ale v tom druhom hrali s celkom z hornej Nitry vyrovnanú partiu. Ďalší duel je na programe v nedeľu, Levičania cestujú do Žiliny. 

Baráž o účasť v Niké SBL – 1. kolo:

BC Prievidza – ŠBK Junior Patrioti Levice „U23“ 91:57 (26:7, 28:15, 19:16, 18:19)

Prievidza: Vučičevič 25, Walker 19, Čučovič 17, Jašš a Majerčák po 3 (Dmitrovič 17, Pasovský 3, Lukáč a Magdolen 0)

Levice: Volárik 17, Chaban 13, A. Krajčovič 9, Solčánsky 6, Adámik 1 (Bielik 5, Szabó 4, Misal 2, Slamka a Tončík 0)

TH: 11/9 – 20/13, Fauly: 15 – 17, Trojky: 8 – 4, Rozhodovali: Obertová, Uhrin

Povedali po zápase:

Krunoslav Krajnovič, tréner Prievidze: “Myslím si, že prvý polčas sme mali dobrý prístup, za to som aj cez polčas pochválil chalanov. Druhý polčas sme poľavili, ale veľa sme rotovali. Strelecky tam aj bola snaha, no druhý polčas to nevyzeralo z našej strany dobre, ale môžeme byť spokojní. Prvé víťazstvo v baráži, pokračujeme ďalej. Pre nás je to všetko dosť ťažké psychicky, ale snažíme sa trénovať, byť koncentrovaní, pripraviť sa dobre na každý zápas, a tak budeme pokračovať aj v sobotu.”

Marek Jašš, hráč Prievidze: “Určite sme spokojní, že sme ten zápas vyhrali. Od začiatku sme nastúpili do zápasu, myslím si, že dosť agresívne a vybudovali sme si rýchlo náskok, ktorý sme v podstate už potom udržiavali celé stretnutie. Rotovali sme viac hráčov, viac minút sa rozdelilo, takže za to som rád, viac chalanov si zahralo. Ideme ďalej. Veríme, že baráž vyhráme, takže ideme to dobojovať do konca.”

Richard Kucsa, tréner Levíc: “V prvom rade, asi to rozloženie síl odzrkadlilo to, čo sa dialo v prvej štvrtine. Ale aj tak si myslím, že sme mali na začiatku lepšie vzdorovať. Je to pre našich hráčov, hlavne pre tých do 23 rokov a dokonca juniorov, veľká škola a som veľmi rád, že sme mohli odohrať tento zápas a miestami ukázať nejaký ten vzdor. Bol to prvý zápas, asi vieme, čo máme čakať od tej nadstavby a verím, že hráči sa poučili a v domácom stretnutí ukážeme ešte väčší vzdor a budeme možno aj vyrovnanejším súperom na pár minút v konfrontácii proti Prievidzi.”

Daniel Chaban, hráč Levíc: “Náročný zápas, pre mnohých chalanov to bola super skúsenosť zahrať si proti extraligovému mužstvu. Družstvo domácich ukázalo svoju silu. Vybehli na nás agresívne od prvej minúty, a tak si postupne vybudovali náskok od začiatku. Tak sa aj vyvíjal celý zápas. Myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť a pokračujeme v ďalších stretnutiach.”

Foto: Lukáš Droppan 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice