4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrípravaS reprezentáciou Česka vyrovnaná partia až do konca

18. júna 2020

Patrioti Levice nesklamali ani v druhom prípravnom zápase v Česku, s reprezentačným tímom do 24 rokov hrali vyrovnanú partiu až do konca, napokon však prehrali 71:78.

Konfrontáciu česko-slovenského basketbalu si nenechala ujsť kvalitná kulisa, v ktorej boli viaceré legendy českého basketbalu, respektíve mnohí aktuálni hráči národného tímu. Rozhodcovia si v tomto prípravnom zápase navyše testovali komunikáciu cez mikrofóny. Od úvodnej minúty mohli vidieť kvalitný zápas v dosť vysokom tempe. České družstvo začalo lepšie, s vysokou úspešnosťou streľby sa rýchlo ujalo vedenia. Leviciam pomohol v tomto smere oddychový čas, po ktorom sa adaptovali na hru súpera a dokonca dokázali otočiť duel na svoju stranu. Po prvej štvrtine vyhrávali 23:20. V druhej časti pokračovali „žlto-zelení“ vo veľmi dobrom hernom prejave, po troch minútach dokonca viedli 32:22. Tentoraz bral oddychový čas český kolektív, po ňom sa im postupne podarilo zmazať dvojciferné manko. Prvý polčas dopadol lepšie pre Patriotov, do šatní šli za stavu 36:35.

Po prestávke pokračoval vyrovnaný basketbal, na levickom družstve už bola vidieť aj mierna únava, z ktorej následne pramenili viaceré chyby. Aj napriek tomu boli stále v hre, pred záverečnou 10-minútovkou viedli 61:60. V štvrtej štvrtine si družstvá nedarovali nič, chuť po víťazstve bola rovnaká. Tímy si vymieňali tesné vedenie, bolo jasné, že o všetkom sa rozhodne v koncovke. Leviciam viackrát zlyhala v dôležitých okamihoch streľba, čo český celok nekompromisne potrestal.

Česko „U24“ – Patrioti Levice 78:71 (20:23, 15:13, 25:25, 18:10)

Česko: Zidek 22, Kovář 10, Farský 9, Sehnal 8, Pumprla 0 (Tůma 10, Böhm 8, Fuxa 4, Svoboda 3, Dombek a Samoura po 2, Váňa 0)

Levice: Juríček 18, Bojanovský 16, Bachan 11, Krajčovič 8, Volárik 7 (Zorvan 6, Jackuliak 3, Adámik 2, Boócz a Danielič (11 asistencií) 0)

TH: 11/5 – 17/13, Fauly: 23 – 19, Trojky: 13 – 6

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Levíc: „Veľmi dobrý zápas. Keby sme si mohli zahrať viac takýchto duelov, tak by nám to pomohlo. Mohli sme ísť do toho bez nejakého basketbalového očakávania z našej strany. Takúto konfrontáciu by som uvítal oveľa častejšie, pretože by to bolo pre nás prospešné, si porovnať sily takto viackrát.“

Martin Bachan, hráč Levíc: „Myslím si, že sme hrali 38 minút koncentrovaný basketbal. Až to bolo nečakané na to, koľko trénujeme. V obrane sme však potom stratili koncentráciu, dostali sme pár ľahkých košov, to napokon rozhodlo.“

Ronen Ginzburg, tréner Česka: „Trénovali sme spolu len krátko, mal som k dispozícii nových hráčov. O Leviciach sme vedeli a ukázali, že je to múdre a vysoké družstvo. Bol to pre nás dobrý test zahrať si proti takému tímu, ako sú Levice. Myslím si, že na konci už boli unavení, keďže včera hrali prípravný duel proti Brnu. To je pochopiteľné. Bol to však dobrý zápas z oboch strán v tomto čase.“

Foto: LG

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice