PrípravaLevičania víťazne na palubovke Brna

17. júna 2020by Laci Garaj

Patrioti Levice úspešne odštartovali svoj „mini trip“ po Česku. V súboji so zástupcom najvyššej súťaže mmcité1 Basket Brno zvíťazili 95:77. Zajtra o 15.00 h ich čaká za zatvorenými dverami reprezentačný tím Česka do 24 rokov.

To, že česká strana pristúpila k tomuto prípravnému zápasu zodpovedne, svedčí aj fakt, že rozhodcom bol euroligový Robert Vyklický. Úvodné minúty duelu boli podľa očakávania kostrbaté, predsa len bolo vidieť, že tímy idú do toho z tvrdej prípravy. Na Patriotoch bolo vidieť väčšinu zohranosť, vďaka ktorej sa dostali do vedenia. Po dobrej koncovke vyhrali prvú štvrtinu 20:15. V druhej časti predviedli „žlto-zelení“ výbornú defenzívu, šnúra 13:2 im priniesla komfortné vedenie. Napokon šli do šatní za priaznivého stavu 39:27.

Po prestávke vyrukovali s väčšou energiou a streľbou domáci, dokázali sa dokonca vrátiť do zápasu. V jednej chvíli bol rozdiel iba 4-bodový, vtedy však Levičania zapli na vyššie obrátky. Dvanásť bodov v rade im dodalo potrebný pokoj do záverečnej 10-minútovky. V nej už kontrolovali bezpečne duel, v jednej chvíli viedli aj o 20 bodov. Domáci basketbalisti ešte skúšali v koncovke zdramatizovať, o víťazovi už bolo v tej chvíli rozhodnuté.

V bonusovej 8-minútovej štvrtine zvíťazil zverenci trénera Michala Madzina 16:11.

mmcité1 Basket Brno – Patrioti Levice 77:95 (15:20, 12:19, 18:22, 21:18 – 11:16)

Brno: Krakovič a Křivánek po 13, Kozina 10, Jokl 7, Musil 2 (Rygl a Svoboda 10, Jansa 5, Pšenička 4, Houzar 3, Edes a Szarowski 0)

Levice: Juríček 17, Danielič 14, Bojanovský 13, Bachan 10, Krajčovič 4 (Volárik 13, Boócz 8, Adámik a Jackuliak po 6, Zorvan 4)

TH: 18/11 – 19/16, Fauly: 22 – 23, Trojky: 8 – 9, Rozhodovali: Vyklický, Matějek, Dombrovský

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Levíc: „Bol to zvláštny zápas vo všetkých ohľadoch. Netreba asi hodnotiť veľmi basketbalové veci. Bolo tam dobré nasadenie, sme radi za túto príležitosť, že sme si s domácimi mohli zahrať takýto zápas. Cieľom bolo, aby každý dostal svoju šancu a príležitosť. Myslím si, že viacerí vôbec nesklamali a bojovali. Celkovo spokojnosť, netreba to však výrazne hodnotiť.“

Martin Danielič, hráč Levíc: „Bolo super si zahrať zápas po takom dlhom čase, aj keď to bolo 5 štvrtín, čo nám dalo dosť fyzicky zabrať, keďže teraz trénujeme hlavne fitko a nejakú streľbu. Moc sa zatiaľ nesústredíme na hernú prax, ale zlepšujeme individuálne veci. Čaká nás ešte cesta a potom už len pripraviť sa na zajtrajší zápas.“