5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLRok 2022 zakončíme doma duelom s Interom

29. decembra 2022

Len niekoľko hodín majú oba tímy na to, aby si zabudli na svoje neúspešné zápasy. O predposledný ligový zápas v roku 2022 sa postarajú hráči Levíc a Interu Bratislava. 

Niké SBL 2022/2023 – 16. kolo (piatok 30. decembra, 18.00 h):

Patrioti Levice – Inter Bratislava

K zápasu: Maródka a oklieštená zostava priniesla koniec víťaznej série Levíc, aj keď neúspech v Lučenci (81:84) ich môže ešte dlho mrzieť. Dobre rozohraný zápas si prehrali až v samotnom závere, keď umožnili súperovi odskočiť na kľúčový bodový rozdiel. Vidina prvého miesta v tabuľke sa nateraz o čosi vzdialila, ale o to väčšia motivácia bude doma, kde budú chcieť zakončiť rok 2022 úspechom. Všetko samozrejme bude závisieť od toho, v akej zostave Patrioti nastúpia. “Máme trochu nabitý program, to platí ale aj o Interi. Dôležitá je dobrá regenerácia. Inter má možno momentálne väčšiu rotáciu, ale my sme ukázali, že aj v menšom počte dokážeme hrať dobre ako kolektív, ak každý hrá na 100 percent. U nich sme odohrali zlý zápas, takže by bolo dobré zakončiť tento rok doma výhrou a zabudnúť na prehru v Lučenci. Rozhodovať bude agresivita, motivácia a chuť po úspechu. Oba tímy sú v tabuľke blízko seba, doma si nechceme nechať ukradnúť ďalší zápas,” vyhlásil Ben Kovac. 

Inter je na tom po strede rovnako, v jeho prípade možno ale o hovoriť o dlhšej výsledkovej kríze. Proti Spišiakom viedol ešte v poslednej štvrtine o 15 bodov, aby napokon v podstate s klaksónom (88:91) zaznamenali už piatu prehru za sebou. Naposledy “žlto-čierni” uspeli presne pred mesiacom, neúspech s Rytierom zmenšil ich náskok na Svit s Lučencom, takže hrať budú aj o udržanie tretieho miesta. To všetko len doslova niekoľko hodín, keď oba tímy svoje zápasy prehrali, takže motívy sú jasné.

Aktuálne info: Do zostavy Levíc sa vracia po chorobe duo Chaban – Krajčovič, mimo hry ale ostáva stále Martin Bachan. Napriek tomu budú chcieť Levičania ukončiť najúspešnejší rok v histórii klubu víťazstvom.  Pokladne sa otvárajú hodinu pred zápasom o 17.00 hod., vstupenky si môžete zakúpiť aj online cez ticketportal.sk. Otvorený  bude aj fanshop.

Dnes bude mať na zápase video premiéru nová hymna Patriotov, ktorú napísal Patrik Horváth, o hudbu sa postaral Peter Farnbauer a vo Fambi studiu ju naspieval Béla Sánta.

Delegácia rozhodcov:
  • Peter Ženiš, Eduard Uhrin, Artjoms Ribakovs 
Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice