PrípravaPatrioti stále čakajú na výhru v príprave

28. augusta 2020

Patrioti Levice stále čakajú na prvú výhru v prípravných zápasoch. V prvom vystúpení na turnaji v Brne prehrali s maďarským Atomerőmű SE Paks 71:92. V sobotu o 17.00 h ich čaká duel so zdolaným zo zápasu medzi mmcité1 Basket Brno a Helios Suns Domžale.

Oproti predchádzajúcim prípravným zápasom mali Patrioti lepší a koncentrovanejší úvod. Zodpovedná defenzíva a doskakovanie im priniesla v úvode vedenie. Paks postupom času hrozil z útočných doskokov a druhých šancí, vďaka ktorým si zobral na svoju stranu menší náskok. Levičania si následne nevedeli poradiť s tvrdosťou a tiež bodovou aktivitou Lóranta, prvú štvrtinu prehrali vysoko 13:29. Druhá 10-minútovka nepriniesla príliš basketbalovej krásy, z čoho však paradoxne dokázali viac ťažiť „žlto-zelení“. Dobrú energiu priniesol na palubovku Pažický, Levice stiahli mierne z manka, ale po prvom polčase prehrávali 31:44.

Ani po prestávke sa vývoj stretnutia nevyvíjal v prospech zverencov trénera Michala Madzina, stále bolo v ich hre privysoké množstvo chýb. Maďarský celok to zákonite trestal, držal si svoj dvojciferný náskok. Už keď sa Levičania nadýchli k dobrému bodovému úseku, tak prišla studená sprcha od ich súpera. Nádeje na prvý úspech v príprave sa rozplývali, po troch štvrtinách bol stav 50:68 v neprospech zástupcu SBL. Záverečná časť príliš veľa vzruchu nepriniesla, nezodpovedanou otázkou tak bola iba konečné skóre zápasu.

Patrioti Levice – Atomerőmű SE Paks (Maď.) 71:92 (13:29, 18:14, 19:24, 21:24)

Levice: Wade-Chatman 17, Abrhám 11, Bojanovský 9, Juríček 5, Krajčovič 4 (Černokojev 17, Pažický 4, Bachan a Volárik po 2, Danielič 0)

Paks: Lórant 29, Capers 18, Ellingsfeld 12, Kovács 8, Valerio-Bodow 7 (Kis 10, Velkey 6, Pupp a Veraszló po 1, Pajor 0)

TH: 18/14 – 25/16, Fauly: 28 – 23, Trojky: 7 – 6, Rozhodovali: Vyklický, Matějek, Baloun (všetci ČR)

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Levíc: „Maďarský tím na nás vybehol, bol pohyblivejší, snaživejší a plný energie. Nenašli sme na to recept, podali sme výkon, ktorý musíme zajtra rozhodne vylepšiť.“

Henri Wade-Chatman, hráč Levíc: „Bojovali sme, ale sme veľmi mladý tím. Snažíme sa, aby mladíci získali skúsenosti a aby videli, čo je potrebné k tomu hrať na takejto úrovni basketbalu.“