5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLProti Lučencu o udržanie druhého miesta v tabuľke

15. decembra 2019

Ťažký týždeň uzatvoria Patrioti Levice duelom 18. kola Slovenskej basketbalovej ligy, na palubovku Lučenca idú s cieľom uhájiť druhé miesto v tabuľke.

BKM Lučenec – Patrioti Levice

Športová hala ARENA, nedeľa 15. decembra o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos: Huste.sk a Youtube

Delegácia rozhodcov: Marek Kúkelčík, Zdenko Zubák, Vladimír Karnay

Lučenec má za sebou ďalšiu drámu s víťazným koncom, tentoraz sa o ňu postaral vo Svite. “Novohradčania” si totiž takmer nechali ujsť dvojciferné vedenie, ale po úspešnej trojke Caffeyho sa mohli radovať zo zisku dvoch bodov. Odmenou pre nich za to je fakt, že teraz budú hrať pred svojimi fanúšikmi o to, aby po polovici základnej časti boli na druhom mieste tabuľky. A Lučenčania majú k tomu nakročené, keďže v ARENE uspelo v aktuálnom ročníku zatiaľ len jedno družstvo. Opäť nás čaká veľmi náročný súper z Levíc. Levice sú momentálne v hernej pohode, čo ukázali aj v poslednom zápase na Interi. Majú vyvážený tím a hrajú kolektívne. Musíme podať veľmi kvalitný výkon a byť koncentrovaní počas celých 40 minút. Verím, že sa nám opäť podarí zaplniť halu a za pomoci našich skvelých divákov podáme výkon, po ktorom budeme spokojní,” vyjadril sa tréner Lučenca Peter Jankovič. 

Pre Patriotov sa končí týmto duelom najťažší týždeň v tejto sezóne, pre zverencov trénera Michala Madzina to bude už totiž tretí zápas v priebehu piatich dní. V piatok prišli o svoju osemzápasovú šnúru výhier, keď na Pasienkoch nedotiahli duel s úradujúcim majstrom do víťazného konca. O motiváciu je však postarané, keďže Levice čaká priamy súboj o druhé miesto tabuľky. “Žlto-zelení” si u súperov nevedú zle, bude preto zaujímavé sledovať, ako sa popasujú s únavou a lučeneckým prostredím. “Máme pred sebou posledný zápas v tomto nabitom týždni. V lučeneckej hale sa hrá veľmi ťažko, keďže je tam vždy búrlivá atmosféra. Lučenec má kvalitné mužstvo, no my sa musíme sústrediť hlavne na náš výkon,” prezradil krídelník Levíc Martin Bachan.

Z tábora “žlto-zelených”: “Extrémne náročný týždeň zakončia žlto-zelení na palubovke Lučenca, ktorý je v doterajšom priebehu súťaže jej najväčším prekvapením. Piatková prehra na Pasienkoch zamrzela, nie je čas sa ale pozerať dozadu. Dnes na Levičanov čaká nemenej dôležitý súboj, v ktorom ak chcú vrátiť Lučencu nešťastnú prehru z domácej palubovky, musia zo seba vydať všetky zbytky síl a v hlučnej atmosfére nesmú podľahnúť tlaku prostredia.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice