Niké SBLO druhé miesto sme prišli až po dvojnásobnom predĺžení

15. decembra 2019

Patrioti Levice zaznamenali v krátkom slede druhú tesnú prehru, tentoraz až po dvojnásobnom predĺžení podľahli v 18. kole Slovenskej basketbalovej ligy Lučencu na jeho palubovke 100:103.

„Žlto-zeleným“ opäť patril vstup do stretnutia, začali ho koncentrovanie a zodpovedne. Hrali dobre v ofenzíve a tiež v defenzíve, súpera nútili k chybám a sami si pri tom budovali vedenie. Vo veľkej miere sa dvojica Juríček a Perovič postarala o to, že po prvej štvrtine viedli Patrioti 25:16. V druhej časti sa dostal k slovu aj Lučenec, viackrát sa dokázal priblížil na tesný rozdiel, ale vždy vedel niekto z Levičanov odpovedať. Domáci Caffey upravoval v 18. minúte na 36:38, ale na to hostia zareagovali osembodovou šnúrou a prvý polčas napokon vyhrali 50:38.

Po prestávke „Novohradčania“ mierne pritlačili, hlavne v ofenzíve, ale zverenci trénera Michala Madzina vedeli ustáť všetky ich nástupy. Patriotov v tejto fáze ťahalo trio Hot, Juríček a Perovič, s ich príspevkom bol pred štvrtou 10-minútovkou stav priaznivý – 73:63. V štvrtej štvrtine to dlho vyzeralo na levickú cestu za výhrou, ale Lučenec krok po kroku sťahoval manko. Anikienkovi sa podarilo dokonca vyrovnať na 82:82 a domáci mali možnosť aj rozhodnúť stretnutie v riadnom hracom čase, ale nepodarilo sa im to.

Prvé predĺženie bolo ako na hojdačke, Levice ho otvorili štyrmi bodmi za sebou, ale rovnako tak to dokázal aj súper. Diváci boli svedkami zaujímavých a dramatických momentov, už keď sa zdalo, že sa jeden tím nadýchne, tak ten druhý uderil v správnej chvíli. Domáci mali opäť šancu rozhodnúť, ale Levice udržali nádej na výhru aj do druhého predĺženia. V druhom predĺžení už Patriotom chýbali viacerí kľúčoví hráči, no nádej na triumf stále žila. Pochoval ju až napokon trojkou Caffey v samotnej koncovke, „žlto-zelení“ už na to nenašli odpoveď.

BKM Lučenec – Patrioti Levice 103:100 pp (16:25, 22:25, 25:23, 19:9 – 9:9, 12:9)

Lučenec: Caffey 23, Basabe 17, Eudy a Musil po 11, Dunne 2 (Anikienko 13, Murray-Boyles 11, Zorvan 9, Jackuliak 6)

Levice: Perovič 25, Hot 19, Juríček 16, Krajčovič 10, Bachan 6 (Žiak 12, Bojanovský 8, Hill a Kirves po 2)

TH: 31/21 – 11/6, Fauly: 18 – 27, Trojky: 8 – 12, Rozhodovali: Kúkelčík, Zubák, Karnay

Povedali po zápase:

Peter Jankovič, tréner Lučenca: “V prvom rade chcem zagratulovať nielen mojim chlapcom, ale aj tímu z Levíc. Za to, čo predviedli si zaslúžia fakt absolutórium. Myslím si, že Levice boli 30 minút lepšie, hrali rozumnejšie, lepšie bránili. Ale všetka česť mojim zverencom, že to nezabalili a hrali do konca zápasu. Na konci to bolo už viac o šťastí. Veril som, že keď sme súpera začali doťahovať, že zvíťazíme. Ale keby sme boli aj prehrali, tak by ma to nejako ani nemrzelo, nakoľko chlapci dali na palubovke všetko do toho, aby otočili priebeh zápasu. Verili spolu so mnou, že vyhráme. V tejto sezóne sme tímom tesných zápasov, zvládli sme to. Teším sa spoločne s hráčmi, že sme po prvej polovici súťaže na krásnom druhom mieste.”

Ján Zorvan, hráč Lučenca: “V úvode zápasu sme v obrane nedodržiavali trénerove pokyny. Prejavilo sa to hlavne v prvom polčase, kedy sme inkasovali až 50 bodov. Po prestávke sme zrýchlili hru, boli sme presnejší a postupne sme sa bodovo doťahovali. V predĺžení nám prialo aj trošku šťastia. Napokon sme tesne zvíťazili a spoločne sa radujeme. Ja som veril od úvodného hvizdu rozhodcov, že vyhráme.”

Michal Madzin, tréner Levic: “Asi to tak malo byť, že Lučenec vyhral. Musím ale povedať, že to, že naši chlapci odohrali tretí zápas, ktorý mal 50 minút, v takom nasadení, v akom ho odohrali, tak si myslím, že klobúk dolu pred našim tímom ako bojoval. Ideme si oddýchnuť a pripraviť sa na ďalšie zápasy.”

Milan Žiak, hráč Levic: “Môže nás mrzieť druhá prehra v rade. Bol to ale výborný zápas, gratulujem domácim, aj teraz ukázali, že majú dobrý tím. Na konci sme sa ešte snažili vyrovnať ale domáci boli o 3 body lepší.”