5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLProti Handlovej šanca na prvé miesto a pokračovanie víťaznej série

30. októbra 2021

Neúplné 6. kolo Niké SBL nateraz uzatvorí zápas z horných poschodí tabuľky. Stanú sa Patrioti Levice novým lídrom tabuľky alebo bude Handlová pokračovať vo vydarenom vstupe do sezóny?

Niké SBL – 6. kolo (sobota 30. októbra o 18.00 h):

Patrioti Levice – MBK Baník Handlová

K zápasu: Je to už takmer mesiac, čo naposledy našli Levičania v nejakej súťaži premožiteľa. Celkovo zvíťazili zverenci trénera Michala Madzina v 7 stretnutiach po sebe a najmä v uplynulých dňoch vzbudzujú rešpekt. Predchádzajúci víkend predviedli na palubovke Prievidze dominantné víťazstvo (105:65), aby na to nadviazali v Slovenskom pohári. Bez viacerých opôr zvládli duel v Bánovciach nad Bebravou (97:58). K Patriotom sa navyše pridal český rozohrávač Eduard Kotásek, proti Handlovej by mohol zažiť svoj debut v Niké SBL. “Tešíme sa na ďalší domáci zápas pred našimi divákmi, ktorí nás budú hnať dopredu. Musíme byť koncentrovaní od začiatku do konca, iba tak môžeme pomýšľať na dobrý výsledok,” vyhlásil rozohrávač Šimon Krajčovič. 

V dobrom rozpoložení prichádzajú aj Handlovčania, ktorí si užívajú po dlhšom období pobyt v hornej polovici tabuľky. Je evidentné, že jednotlivé kusy skladačky zapadli do družstva. Dokumentovalo to napríklad víkendové, až prekvapivo hladké víťazstvo nad Spišskými Rytiermi (90:71) a tiež postup z osemfinále Slovenského pohára, keď uspeli proti Žiaru nad Hronom (95:59). “Baníkom” nebude k dispozícii dlhodobo zranený Peter Vojtek, no aj bez neho dokážu celkom pravidelne zbierať dva body do tabuľky. “Čaká nás zápas s veľkým favoritom na ligový titul. V posledných zápasoch ukázali Levice svoju silu v domácej súťaži, ale aj v medzinárodných konfrontáciách. Uvedomujeme si preto náročnosť tohto duelu. My sme nastavení mentálne dobre a v sobotnom zápase nemáme čo stratiť. Naopak, môžeme iba príjemne prekvapiť. Preto sa v žiadnom prípade pred úvodným rozskokom nevzdávame a ideme zabojovať o víťazstvo. S takýmto cieľom nastupujeme do každého jedného zápasu a Levice nie sú výnimkou. Až samotný duel ukáže, či sa nám v ňom podarí uspieť. Jedno je však isté, chceme nadviazať na herné nasadenie, ktoré sme predviedli v poslednom domácom stretnutí proti Spišiakom,” uviedol tréner Danilo Rakočevič. 

Aktuálne info: Počas týždňa odohrali Levičania pohárový zápas v Bánoviach, najviac vyťažení hráči dostali voľno, zvyšok tímu si dobre zahral proti snaživému domácemu tímu. Atmosféra v kabíne je po sérii dobrých výsledkov skvelá, hráči sa tešia na ďalší zápas proti aktuálne dobre hrajúcemu súperovi z Handlovej. V stredu pricestoval do Levíc Eduard Kotásek, ktorý by si už dnes mohol odkrútiť premiéru v žlto-zelenom drese. 

Pokladne sa otvárajú hodinu pred zápasom o 17.00. Do predaja pôjde ešte zhruba 300 ks vstupeniek. Vstupenky si ešte dnes do 15.00 môžete zakúpiť aj v Sýpke u Patriotov. Nenechávajte si príchod do ŠH na poslednú chvíľu, keďže dnes čakáme maximálne využitie povolenej kapacity, vyhnete sa dlhšiemu čakaniu pred vstupom. Zápas bude prebiehať v režime OTP. Vstup je povolený plne zaočkovaným, otestovaným a tým, ktorí prekonali Covid v posledných 180 dňoch.  Pri vstupe je potrebné vyplniť čestné prehlásenie, ktoré si môžete stiahnuť aj tu. Počas celého pobytu v športovej hale je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty. Vzhľadom na aktuálne nariadenia sme museli pristúpiť k obmedzenému sedeniu v každom druhom rade, preto od dnešného dňa platia všetky permanentky iba na vstup, nie na konkrétne miesta.

Počas zápasu si priamo v športovej hale budete môcť zakúpiť vstupenky na kvalifikačný zápas o postup na MS2023 medzi Slovenskom a Belgickom, ktorý sa uskutoční 25.novembra v Leviciach. Prvých 500ks vstupeniek je vo zvýhodnenej cene 5,-Eur. Vstup na tento zápas bude v režime kompletne zaočkovaní.

Po zápase Vás pozývame na Halloween v Sýpke, všetci majitelia permanentiek majú 10% zľavu. 

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Artjoms Ribakovs, Richard Sirocký

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice