4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyK Patriotom prichádza na mesiac Čech Eduard Kotásek

27. októbra 2021

Vedenie Patriotov Levice sa rozhodlo aj napriek dobrému vstupu do sezóny, posilniť svoje družstvo. Na mesačnú zmluvu prichádza 23-ročný český rozohrávač Eduard Kotásek.

Dôvody tohto kroku objasnil generálny manažér Ladislav Garaj: „Keďže operované koleno Paťa Pažického opäť nie je v poriadku a dvojica Chaban – Špaňo má okrem basketbalu, povinnosti aj v škole v Bratislave, pri nejakom ďalšom zranení v tíme sme nedokázali trénovať v počte 10 hráčov. Navyše, trojica našich nosných hráčov na pozícii 1-2 má vyššiu minutáž, ako by v tomto období bolo vhodné, rozhodli sme sa pre takéto riešenie. Veľkú vyťaženosť majú teraz aj juniori a hráči ‘pendlujúci‘ v B-tíme.  V priebehu troch týždňov nás čaká sedem ťažkých zápasov, z toho päť na palubovkách súperov a následne dôležitý kvalifikačný zápas národného tímu a tak nechceme nič podceniť. Preto, keď sa naskytla možnosť získať mladého, ale už dostatočne skúseného rozohrávača z blízkych Čiech, rozhodli sme sa ho využiť. Čo bude po mesiaci, budeme riešiť aktuálne potom.“

Kotásek má síce stále len 23 rokov, no v najvyššej českej súťaži je už etablovaným hráčom. Prvé basketbalové kroky robil bývalý mládežnícky reprezentant Česka v akadémii Nymburku. V Kooperative NBL si zahral za Svitavy a od sezóny 2019/2020 bol súčasťou Děčínu. Vo svojej zbierke má ligový bronz. V aktuálnom ročníku odohral Kotásek za Děčín 6 zápasov, priemerne v nich mal na svojom konte 5,2 bodu, 3 doskoky, 3,7 asistencie a 1 zisk.

Ak budú splnené všetky náležitosti, tak nová posila Patriotov by mohla zasiahnuť už do víkendového domáceho duelu s Handlovou.

Foto: bkdecin.cz

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice