PrestupyK Patriotom prichádza na mesiac Čech Eduard Kotásek

27. októbra 2021

Vedenie Patriotov Levice sa rozhodlo aj napriek dobrému vstupu do sezóny, posilniť svoje družstvo. Na mesačnú zmluvu prichádza 23-ročný český rozohrávač Eduard Kotásek.

Dôvody tohto kroku objasnil generálny manažér Ladislav Garaj: „Keďže operované koleno Paťa Pažického opäť nie je v poriadku a dvojica Chaban – Špaňo má okrem basketbalu, povinnosti aj v škole v Bratislave, pri nejakom ďalšom zranení v tíme sme nedokázali trénovať v počte 10 hráčov. Navyše, trojica našich nosných hráčov na pozícii 1-2 má vyššiu minutáž, ako by v tomto období bolo vhodné, rozhodli sme sa pre takéto riešenie. Veľkú vyťaženosť majú teraz aj juniori a hráči ‚pendlujúci‚ v B-tíme.  V priebehu troch týždňov nás čaká sedem ťažkých zápasov, z toho päť na palubovkách súperov a následne dôležitý kvalifikačný zápas národného tímu a tak nechceme nič podceniť. Preto, keď sa naskytla možnosť získať mladého, ale už dostatočne skúseného rozohrávača z blízkych Čiech, rozhodli sme sa ho využiť. Čo bude po mesiaci, budeme riešiť aktuálne potom.“

Kotásek má síce stále len 23 rokov, no v najvyššej českej súťaži je už etablovaným hráčom. Prvé basketbalové kroky robil bývalý mládežnícky reprezentant Česka v akadémii Nymburku. V Kooperative NBL si zahral za Svitavy a od sezóny 2019/2020 bol súčasťou Děčínu. Vo svojej zbierke má ligový bronz. V aktuálnom ročníku odohral Kotásek za Děčín 6 zápasov, priemerne v nich mal na svojom konte 5,2 bodu, 3 doskoky, 3,7 asistencie a 1 zisk.

Ak budú splnené všetky náležitosti, tak nová posila Patriotov by mohla zasiahnuť už do víkendového domáceho duelu s Handlovou.

Foto: bkdecin.cz

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice