4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLProti Handlovej s jasným cieľom – vyhrať

21. marca 2023

V predposlednom zápase základnej časti Niké SBL 2022/2023 privítajú Patrioti Levice doma MBK Baník Handlová. 

Niké SBL 2022/2023 – 27. kolo (streda 22. marca, 18.00 h):

Patrioti Levice – MBK Baník Handlová

K zápasu: Úradujúci majster sa rozlúčil v sobotu s vidinou prvenstva po základnej časti a pokojne sa môže stať, že nedosiahne ani na druhú priečku. Situáciu nemá vo svojich rukách, ale pred domácimi fanúšikmi si môže pomôcť. Jedno je isté, po prehre so Spišskými Rytiermi po dvojnásobnom predĺžení (114:121), pôjdu do play off najhoršie z tretieho miesta, čo znamená istotu domáceho prostredia v úvodnej fáze vyraďovačky. A “žlto-zelení” by sa radi naladili na to úspechom. “Odkedy sme s Handlovou hrali posledný zápas, veľa sa toho zmenilo. Sústredíme sa na seba a náš výkon. Hráme doma a chceme sa postupne čo najlepšie pripraviť a naladiť na play off v zostávajúcich zápasoch základnej časti,” uviedol tréner Michal Madzin. 

Handlovčania sa s veľkou pravdepodobnosťou lúčia v týchto dňoch so sezónou, už streda večer môže priniesť definitívu, že “baníkov” neuvidíme v play off. “Zápas v Leviciach bude bez pochýb náročný. Okrem svojich dlhodobých problémov sa trápime aj s maródkou a zraneniami. Napriek tomu túžime odohrať stretnutie so cťou a dobrou energiou, no uvedomujeme si, že to nebude jednoduché,” dúfa tréner Karol Kučera. Jeho tím stále v roku 2023 nevyhral, aktuálne ťahá už 12-zápasovú šnúru prehier a v posledných 4 zápasoch inkasoval vždy cez 108 bodov. Ťažká úloha zlomiť túto sériu, navyše u súpera. “V Leviciach očakávame náročný duel, v ktorom sú samozrejme jasným favoritom domáci. Opäť nastúpime v úzkej rotácii, s minimálnou možnosťou striedania. Jediné, čo nám zostáva, je bojovať a odovzdať maximum pre dosiahnutie solídneho výsledku,” dodal Danilo Aranitovič. 

Aktuálne info: Dve kolá ostávajú do konca základnej časti súťaže a pred blížiacim sa play-off bude aj v našom tíme extrémne dôležité správne načasovať formu na záver súťaže. Sobotňajší duel proti Spišiakom ukázal zlepšený výkon tímu, hoci nepriniesol vytúžené víťazstvo. Zdravotný stav Borisa Bojanovského sa zlepšuje, Bobo postupne zvyšuje tréningovú záťaž a na úvod play-off by mal byť stopercentne pripravený. Levičanom dnes okrem neho a dlhodobo zraneného Mihu Lapornika bude chýbať aj Ben Kovac, ktorého premohla viróza.
Pokladne sa otvárajú tradične o 17.00 hod., vstupenky si môžete zakúpiť aj online na tomto odkaze: https://www.ticketportal.sk/event/Nike-SBL-Patrioti-Levice-MBK-Handlova.
Na dnešný duel nastúpia hráči oboch tímov v ponožkách rozličnej farby, čím chcú vyjadriť svoje sympatie a podporu ľuďom s Downovým syndrómom, keďže včerajší deň 21.marec bol práve svetovým dňom Downowho syndrómu. Svoju podporu môžete rovnakým spôsobom vyjadriť aj vy v hľadisku. 

Delegácia rozhodcov:
  • Peter Ženiš, Jakub Izák, Marek Turčin
Kde sledovať: 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice