4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLProti Handlovej o účasť na Final Four Slovenského pohára

18. januára 2022

Patriotov čaká ďalší celok z hornej Nitry, v rámci 20. kola Niké SBL bude ich súperom Handlová. Tento zápas je zároveň štvrťfinálovým duelom Slovenského pohára.

Niké SBL – 20. kolo (streda 19. januára o 18.00 h)

/hrá sa v režime OP/

Patrioti Levice – MBK Baník Handlová

K zápasu: Levičania už definitívne nechali zabudnúť na prievidzskú kliatbu, v Niké aréne uspeli aj v druhom tohtosezónnom meraní síl (89:65). Jedinou škvrnou na 11. víťazstve v rade tak bolo zranenie Eduarda Kotáska, jeho účasť v stredajšom stretnutí je viac ako otázna. Inak majú Patrioti sebavedomú fazónu, vďaka ktorej sa im darí preklenúť aj prípadné absencie v zápasoch. Teraz majú zverenci trénera Michala Madzina navyše dvojnásobnú motiváciu, v predchádzajúcom ročníku chýbali vo Final Four Slovenského pohára. “Handlová je veľmi nebezpečný tím. Určite si uvedomujú, že majú vyššiu kvalitu, ako ukazuje momentálne postavenie v tabuľke, preto sa na zápas musime zodpovedne pripraviť a keď budeme hrať svoju hru celých 40 minút, tak budeme úspešní,” myslí si krídelník Levíc David Abrhám.

Na hornej Nitre uspeli počas víkendu len Handlovčania, ktorí potvrdili, že to v tomto ročníku vedia na Spišských Rytierov (90:84). Dôležitými dvoma bodmi si nielenže udržali šieste miesto, ale sa priblížili aj piatemu Interu Bratislava. Zo psychologického hľadiska to bol tiež dôležitý duel, podarilo sa im zastaviť rozbehnutého súpera a ideálne zareagovať na “varovný prst” od vedenia klubu. Navyše radi by zastavili víťazné ťaženie súpera a po takmer 7 rokoch sa predstavili vo Final Four Slovenského pohára. “Nastúpime proti najväčšiemu favoritovi súťaže, to ale neznamená, že si do Levíc ideme len tak zahrať. Mali by sme využiť dobrú náladu po sobotnom víťazstve a aj na palubovkách súperov hrať konštantnejšie. V prvom rade, chceme podať čo najlepší výkon a odohrať dobrý zápas. Pokúsime sa využiť naše zbrane v útoku, no v prvom rade musíme vychádzať z precíznej obrany. Iba tak môžeme pomýšľať na prekvapenie kola,” vyhlásil tréner “baníkov” Danilo Rakočevič. 

Aktuálne info: Levičania v nie ľahkom zápase triumfovali v sobotu v Prievidzi a natiahli svoju víťaznú sériu o ďalší zápas. Horšou správou z tohto súboja bolo zranenie Eda Kotáseka, ktorý bude niekoľko dní musieť pauzovať s poraneným členkom. Po odchode Lacyho je to ďalšia strata na pozícii rozohrávača a tak bude musieť z lavičky podporiť Šimona Krajčoviča zrejme Daniel Chaban. Zvyšok tímu je zdravotne v poriadku, pripravený zabojovať o víťazstvo v lige a tiež postup do Final-4 Slovenského pohára. Patrioti sa už tešia na hlasitú podporu z tribún, zdá sa, že by sa dnes mohla športová hala zaplniť na povolenú kvótu 25% kapacity hľadiska

Organizačné pokyny: Do predaja pôjde priamo pred zápasom ešte zhruba 200 kusov vstupeniek. Pokladne sa otvárajú o 17.00 hodine, nenechajte si príchod do športovej haly na poslednú chvíľu, vyhnete sa dlhším radom a čakaniu. Vstupenky si môžete do 15.00 hod. zakúpiť ešte v Sýpke u Patriotov. kde dnes platí akcia pre všetkých majiteľov permanentiek na pivo 1+1 grátis. 
Vstup do športovej haly je povolený len osobám plne zaočkovaným (2dávky) alebo osobám, ktoré počas posledných 180 dní prekonali ochorenie Covid. Pri vstupe si pripravte potvrdenia v mobile, alebo na papieri, bude ich potrebné ukázať usporiadateľom. (Čestné prehlásenia sa aktuálne nevypĺňajú).  V športovej hale je nutné mať počas celého pobytu prekryté horné dýchacie cesty respirátorom. Deti do 12 rokov a 2mesiacov nemusia byť zaočkované. Sedenie je obmedzené v každom druhom rade, permanentky platia aktuálne iba na vstup, nie na miesta! Počas prestávok aj po zápase platí zákaz vstupu na palubovku a zakázaný je tiež priamy kontakt s účastníkmi zápasu.

Kto píska: Marek Kúkelčík, Pavel Fuska, Roman Lamoš

Kde sledovať: 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice