4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

InéPredstavujeme súpera BK Redstone Olomoucko

13. februára 2024

Súperom Patriotov vo štvrťfinále Louda Auto F8 – Česko-Slovenského pohára bude tím BK REDSTONE Olomoucko.

BK REDSTONE Olomoucko je nasledovníkom BK Prostejov, ktorý pred pár rokmi skrachoval a nový klub prebral po ňom licenciu v Kooperatíva NBL. Posledné tri ročníky obsadil klub zhodne 11.miesto v KNBL. Rovnaká pozícia mu patrí aj v aktuálnej sezóne, ktorú nezačali zverenci amerického trénera Andy Hipsera dobre. Postupne sa však zostava tímu otriasla a po niekoľkých zmenách v zostave sa družstvo chytilo. Z posledných siedmych zápasov zaznamenalo Olomoucko päť víťazstiev, aktuálne má bilanciu 9-17.

Kostru tímu tvorí pätica legionárov, ktorú dopĺňajú českí hráči Lukáš Feštr a Dominik Žák. O bodovú produkciu sa starajú hlavne Adamu, McBryer a Bailey. Že sa jedná o útočne dobre stavaný tím potvrdil aj tréner Patriotov Michal Madzin. „Treba povedať, že Olomoucko je iným tímom, ako boli na začiatku sezóny. V posledných týždňoch boli doplnení o dvoch hráčov, ktorí výrazne zmenili tvár družstva. Majú veľmi nepríjemných a rýchlych hráčov na obvode, silného hráča pod košom. Je to atletický tím, hrajú veľmi rýchlo, s veľkým útočným potenciálom.“ To potvrdili aj posledné ligové zápasy, v ktorých sa bodový nástrel nášho súpera šplhá až k 90 nastrieľaným bodom za zápas. „Piati hráči sa  dostávajú cez 10 bodov takmer v každom zápase, čo hovorí samo za seba. Tá útočná kvalita je tam veľká, my sa na to musíme čo najlepšie pripraviť a od úvodnej minúty ukázať v defenzíve koncentráciu a precíznosť,”dodal tréner Levíc.

Olomoucko sa postaralo o najväčšie prekvapenie kvalifikačných bojov do Česko-slovenského pohára, keď zvíťazilo na palubovke vo výbornej forme hrajúcich Pardubíc 91:86 a zabezpečilo si postup na záverečný turnaj. „Levice sú pre nás neznámy súper, ale podľa výsledkov je zrejmé, že ide o kvalitný tím. Vedú slovenskú ligu a dobrými výsledkami sa prezentovali aj vo Fiba Europe Cup. Bude to pre nás výzva, chceme ukázať, že vieme hrať dobrý basketbal a urobíme maximum pre postup do semifinále, povedal tréner BK REDSTONE Andy Hipsher.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice