5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske poháreInéSlovenský pohárŠtartuje Louda Auto F8 Česko-slovenský pohár

14. februára 2024

Jeden z vrcholov basketbalovej sezóny je tu! Štyri české a štyri slovenské tímy si to od dnes rozdajú v Prahe o národné poháre a tiež o Česko-slovenský pohár, ktorý sa vracia na scénu v oficiálnej podobe po 21 rokoch.

Levičania pricestovali do Prahy včera poobede. Večer si zatrénovali v športovej hale Královka, kde ich dnes od 20.00 hod. čaká štvrťfinálový súboj proti BK REDSTONE Olomouc. Atmosféra v tíme je dobrá, blížiacim sa úvodom súboja stúpa aj napätie. Už štvrťfinálový duel môže rozhodnúť o úspechu alebo neúspechu v turnaji. Jalen Adaway „Veľmi sa tešíme na zápas proti Olomoucku, tréneri odviedli skvelú prácu, tvrdo a zodpovedne sme sa pripravili. V lige máme 6 výhier v rade, verím, že práve to nám dodá to správne sebavedomie na F8 Česko-slovenského pohára, spravíme všetko pre to, aby sme zajtra hrali semifinále.“ Zdravotný stav v tíme je dobrý, do hry nezasiahne len David Abrhám a dlhodobo zranený Martin Bachan.

Dnes doobeda ešte absolvujú Patrioti krátky tréning v hale na Folimanke a potom už budú netrpezlivo čakať na svoj večerný duel, ktorý štartuje až o 20.00 hod. Fanúšikovia ho uvidia naživo aj na RTVS Šport. 

20.00 BK REDSTONE Olomoucko – Patrioti Levice

Livestats – TV RTVS ŠPORT – Livestream

Program štvrťfinále:

11.00 ERA Basketball Nymburk – Iskra Svit  (RTVS ŠPORT)

14.00 BK ARMEX Děčín – BC Komárno (TVCOM.CZ)

17.00 USK Praha – MBK Baník Handlová (TVCOM.CZ)

20.00 BK REDSTONE Olomoucko – Patrioti Levice (RTVS ŠPORT)

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice