4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPred vianočnými sviatkami ešte duel s nebezpečným Lučenecom

21. decembra 2021

Pred vianočnými sviatkami čaká Patriotov ešte náročná skúška, v rámci 15. kola pricestuje tretí celok tabuľky – Lučenec. 

Niké SBL – 15. kolo (streda 22. decembra o 18.00 h):

Patrioti Levice – BKM Lučenec

K zápasu: Patrioti pokračujú v šnúre domácich zápasov a tiež v sérii víťazstiev, ktorá im upevňuje postavenie lídra tabuľky. Proti Spišským Rytierom (86:78) sa však na zisk dvoch bodov museli nadrieť, ale zvládnutá koncovka priniesla úsmevy na tvárach Levičanov. Teraz ich opäť nečaká ľahká skúška, ale svojmu súperovi majú čo vracať, doma mu “pustili” body vo Federálnom pohári a tiež v prvom kole aktuálneho ročníka. “Máme pred sebou veľmi náročný zápas. Lučenec má nepríjemné družstvo, ktoré sa prezentuje rýchlou hrou. Verím, že podáme kvalitný výkon, ktorý nám prinesie víťazstvo a spríjemní vianočné sviatky,” uviedlo krídlo Patriotov Martin Bachan. 

Lučenec sa dokonale otriasol z domácich neúspechov, jasná výhra nad Svitom (84:60) znamenala návrat na tretiu priečku. V horných poschodiach Niké SBL je to však mimoriadne nabité, preto každé zaváhania alebo zisk môžu hneď zmeniť poradie v tabuľke. V prospech zverencov trénera Daniela Sokolovskeho hovorí fakt, že majú spomedzi tímov druhú najlepšiu bilanciu u súperov (5 výhier a 2 prehry). V hre je tretí triumf za sebou a ukončenie jeho ťaženia. Recept na súpera už v tejto sezóne dokázali nájsť. Či bude pri tom dvojica Simeon Jackuliak a Matej Siládi, to je otázne.  “Po dvoch zápasoch, v ktorých sme ukázali zlepšenie vo veciach, na ktorých pracujeme a sú pre nás dôležité, máme pred sebou skutočný test. Zlepšenie môžeme ukázať proti najlepšiemu tímu súťaže. Tešíme sa na túto výzvu. Máme jasný plán, ktorý chceme zrealizovať,” vyjadril sa kouč Lučenca Daniel Sokolovsky. 

Aktuálne info: V tíme bola po sobotňajšom víťazstve nad Spišiakmi dobrá nálada, tréneri sa však snažili udržať koncentráciu družstva na stredajší duel proti Lučencu. Ten totiž vyhral na našej palubovke oba vzájomné zápasy v tejto sezóne /vo Federálnom pohári a v 1.kole Niké SBL/ a to sa nepodarilo žiadnemu inému tímu. Zdravotný stav v tíme je dobrý, všetci hráči sú pripravení nastúpiť.

Kto píska: Martin Margala, Stanislav Bara, Ladislav Bartoš

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice