4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

AACPred Patriotmi náročný duel v Alpsko-jadranskom pohári, hrajú v Pardubiciach

9. novembra 2021by Laci Garaj

Je tu ďalší týždeň súbojov v Alpsko-jadranskom pohári, ústrednou témou budú česko-slovenské konfrontácie. Patrioti Levice sú na tom zo zástupcov Niké SBL najlepšie, v Pardubiciach by mohli urobiť ďalší krok k postupu z A-skupiny. 

Alpsko-jadranský pohár – A-skupina (streda 10. novembra o 17.30 h):

BK JIP Pardubice (ČR) – Patrioti Levice

K zápasu: Zástupcu českej najvyššej súťaže ako keby zlomila vysoká prehra s Levicami v prvom vzájomnom súboji. V domácej súťaži totiž hľadajú stratenú formu, dôkazom toho sú tri prehry za sebou, čím sa prepadli v tabuľke na 5. miesto. Postupne neuspeli s USK Praha (87:100), Jindřichovým Hradcom (90:92) a cez víkend podľahli celkom jasne Opave (65:92). Práve prehra s nováčikom (Hradec) bola veľkým prekvapením, keďže v súťaži predtým ešte nevyhral. Za bežných okolností by v Alpsko-jadranskom pohári mali Pardubice teraz na konte o dva zápasy viac, ale covid odložil zápasy s Welsom a Šibenkou. V pardubickom družstve zatiaľ nenastali žiadne hráčske zmeny, najväčšou hrozbou tak zostáva Tomáš Vyoral, David Pekárek, Petr Šafarčík a Dantez Walton. “Levice majú výborný tím, so štyrmi cudzincami a niekoľkými reprezentantmi Slovenska. Nedivím sa, že sú momentálne na prvom mieste v lige. V ich tíme je mnoho skúsených hráčov, ktorí, keď im to súper dovolí, tak môžu byť veľmi nepríjemní, ako sme videli v prvom vzájomnom zápase. Je len na nás, aby sme súperovi vnútili náš rytmus, zastavili ich hlavné opory a sami sa vrátili k jednoduchým veciam, aby sme opäť získali sebavedomie, ktoré sme mali v úvodnej časti sezóny. Motivácia rozhodne nikomu z nás nechýba, tou hlavnou je snažiť sa čo najskôr vrátiť na víťaznú cestu,” povedal pre oficiálny web klubu tréner Dino Repeša. 

Levice, Šenčur, Ústí nad Labem a Ilirija, to je zoznam tímov, ktoré v aktuálnom ročníku Alpsko-jadranského pohára neprehrali. Patrioti majú skvelú východiskovú pozíciu v A-skupine, na konte majú tri víťazstvá a prípadným úspechom v Pardubiciach by ich už len teória mohla pripraviť o ďalšiu účasť v play off. Predchádzajúca konfrontácia so zástupcom českého basketbalu skončila jednoznačným rozdielom – 101:71, podobný scenár sa však u súpera asi ťažko zopakuje. “Žlto-zelení” pred týždňom síce prišli o 8-zápasovú víťaznú sériu, ale počas víkendu si opäť vylepšili náladu. V repríze finále zvíťazili v šlágri 7. kola na palubovke Spišských Rytierov (76:73). Síce sa nevyhli dramatizácii, ale tento úspech ich môže vrátiť zase raz na správnu basketbalovú cestu. “Čaká nás odlišný zápas, ako ten v Leviciach. Oba tímy majú nahustený program a bude to aj o tom, kto sa s týmto faktom dokáže vysporiadať lepšie. Tímovosť a bojovnosť je jediná cesta, aby sme podali výkon, s ktorým budeme po zápase spokojní,” myslí si tréner Michal Madzin. 

Aktuálne info: Patrioti pricestovali do Pardubíc včera poobede. Večer si ešte zatrénovali v športovej hale, ktorá patrí miestnemu gymnáziu. Dnes doobeda čaká Levičanov ešte hodinový tréning a večer už odveta proti súperovi, ktorý síce nemá aktuálne ideálnu formu, má však veľkú kvalitu. Levičania pricestovali do Pardubíc bez dvojice Abrhám – Juríček, ktorých trápili menšie zdravotné problémy a tak dostali čas na doliečenie. Zvyšok tímu je zdravotne v poriadku, pripravený zabojovať o víťazstvo, ktoré by mohlo znamenať istotu postupu zo základnej skupiny AAC.

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice