4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

AACPardubice nám pripravili v Alpsko-jadranskom pohári prvú prehru

10. novembra 2021

Patrioti Levice prišli vo svojom štvrtom vystúpení v Alpsko-jadranskom pohári o nulu v kolónke prehier, keď neuspeli proti Pardubiciam. Slovenský zástupca má situáciu v A-skupine aj naďalej vo svojich rukách, keďže predtým trikrát vyhral.

Patrioti sa museli vyrovnávať v úvode s veľkou intenzitou a tvrdosťou, tiež trochu nevýraznou obranou. Na svojej strane však mali Lacyho, zaznamenal úvodných 8 bodov tímu. Potom jeho spoluhráči dali 7 bodov za sebou, čím sa dostali do vedenia. Pardubice však ukázali svoju silu, ale hostia vyhrali úvodnú 10-minútovku 17:16. V druhej časti pokračoval nie príliš pohľadný basketbal, čo viac vyhovovalo domácemu celku „Žlto-zelení“ sa totiž strelecky na dlhšiu dobu odmlčali, inkasovali 9 bodov v rade a razom boli oni v pozícii toho, kto musí stíhať. Po prvom polčase prehrávali 33:42.

Levičania nemali ideálny začiatok, Pardubiciam ale takmer všetko v útoku vychádzalo. Manko sa držalo na dvojcifernej hodnote, ale slovenský zástupca sa nevzdával a neustále bojoval. Do svojich rúk to v týchto momentoch zobrali Freeman a McCcallum, pred poslednou štvrtinou prehrával ich tím 56:65. Vždy, keď sa Patrioti nadýchali k výraznejšiemu tlaku, tak Pardubice odpovedali. Scenár na palubovke sa postupne začal dramatizovať, zverenci trénera Michala Madzina boli stále v hre o víťazstvo. 150 sekúnd pred koncom svietil na tabuli z ich pohľadu stav 74:78.

Alpsko-jadranský pohár – A-skupina:

BK JIP Pardubice (ČR) – Patrioti Levice 83:75 (16:17, 26:16, 23:23, 18:19)

Pardubice: Vyoral 22, Walton 16, Švrdlík 14, Šafarčík 8, Svoboda 0 (Potoček 16, Henry 5, Burda 2)

Levice: Lacy 19, Krajčovič 9, Bojanovský a McCallum po 8, Bachan 3 (Freeman 17, Volárik 9, Kotásek 2)

TH: 12/10 – 27/22, Fauly: 22 – 14, Trojky: 11 – 9

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: „Veľmi ťažký zápas, vo výbornom tempe, v extrémnej agresivite a ohromnom nasadení oboch tímov. Jedna štvrtina, ktorú sme prehrali o 10 bodov, nás stála to, aby sme nemuseli doháňať. Klobúk dole, s akou energiou sme hrali a aj napriek náskoku Pardubíc, sme sa vrátili do zápasu a bojovali o víťazstvo do posledných sekúnd.“

DaVonté Lacy, hráč Patriotov: „Pardubice nastúpili s veľkou energiou. Vedeli o tom, že nám budú chýbať dvaja hráči, takže sa nás snažili unaviť. Hralo sa fyzicky. Bol to dobrý zápas, do ktorého sa nám podarilo v štvrtej štvrtiny vrátiť. Im sa podarilo premeniť strely, nám to nevyšlo. Mali sme možnosti. To sa stáva, nemôžete vyhrať každý zápas, ale môžeme v každom stretnutí súperovi konkurovať. Myslím si, že to sa nám podarilo.“

Foto: LG

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice