4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPred Patriotmi je šanca spečatiť postup do finále

30. apríla 2021

Patrioti Levice majú pred sebou postupový mečbal, v domácom prostredí môžu ukončiť semifinálovú sériu s Interom Bratislava a po troch rokoch si opäť zahrať vo finále Niké SBL.

Niké SBL – 3. zápas semifinále play off (sobota 1. mája):

Patrioti Levice – Inter Bratislava (19.00 h)

/stav série – 2:0/

K zápasu: Patrioti zvíťazili len ako druhý tím v rámci Niké SBL na Pasienkoch, keď viedol tím Interu na lavičke Oleg Meleščenko. Pravda, cesta za triumfom a postupovým mečbalom nebola taká jednoduchá, ako tomu bolo v domácom prostredí. Hlavne v tretej štvrtine dovolili semifinálovému rivalovi pomýšľať na obrat, ale v rozhodujúcich okamihoch sa mohli oprieť o prínos Šimona Krajčoviča, či Henriho Wade-Chatmana. Po výhre (78:63) ich delí už len krok od finálovej účasti, ktorá by bola len tretia v 80-ročnej histórii klubu. “Je to jednoduché, je to len o nás a o tom, ako k zápasu pristúpime. Je jedno, že vyhrávame 2:0, to nikoho nezaujíma. V sobotu chceme sériu ukončiť,” vyhlásil pivot Viktor Juríček.

Bratislavský celok sa snažil zo všetkých síl, v Eurovia aréne hral oveľa kompaktnejšie a s výrazne väčšou nádejou na úspech, ale napokon to nevyšlo. Ako rozhodujúci sa ukázal záver tretej štvrtiny a celá záverečná 10-minútovka, ktorú prehrali “žlto-čierni” o 12 bodov. Teraz tak idú bojovať o predĺženie sezóny. Ich výhodou môže byť fakt, že nemajú čo stratiť a môžu hrať uvoľnene. Prípadným triumfom v Leviciach, čo už v tejto sezóne dokázali, by mohli dostať papierového favorita pod tlak a zdramatizovať vývoj semifinálovej série. 

Aktuálne info: Levičania ukázali v Bratislave ako sa bojuje v play-off, skvelé nasadenie počas celého zápasu im prinieslo druhý triumf v sérii. Dnes môžu spečatiť Patrioti svoj postup do finále, tréneri sa však od štvrtku znovu snažili držať koncentráciu tímu na maximálnej úrovni, aby tím nič nepodcenil a od úvodu makal na 100%. Zdravotný stav v tíme je dobrý, na zápas nastúpime v plnej sile. Stretnutie štartuje o 19.00 hod. sledovať ho môžete naživo na nike.sk.

Kto píska: Pavel Fuska, Martin Margala, Stanislav Bara

Na čo sa zamerať: Zatiaľ to v tejto sérii vyzerá tak, že vo veľkej miere sa odvíja od toho, ako sa darí kľúčovým oporám. Na strane Interu sa bavíme o triu Michael Fusek, Arnas Beručka, Lautaro Lopez a v Leviciach to je Šimon Krajčovič, Boris Bojanovský a Henri Wade-Chatman. Komu sa podarí lepšie zastaviť toho druhého, tak ten bude mať výraznú šancu na víťazstvo.

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice