4x Majster Slovenska - 2011 & 2018 & 2022 & 2023
1x Víťaz Slovenského pohára - 2019
1x Víťaz Alpe Adria Cup - 2022
EnglishSlovenčina

Niké SBLPred Patriotmi je šanca spečatiť postup do finále

30. apríla 2021

Patrioti Levice majú pred sebou postupový mečbal, v domácom prostredí môžu ukončiť semifinálovú sériu s Interom Bratislava a po troch rokoch si opäť zahrať vo finále Niké SBL.

Niké SBL – 3. zápas semifinále play off (sobota 1. mája):

Patrioti Levice – Inter Bratislava (19.00 h)

/stav série – 2:0/

K zápasu: Patrioti zvíťazili len ako druhý tím v rámci Niké SBL na Pasienkoch, keď viedol tím Interu na lavičke Oleg Meleščenko. Pravda, cesta za triumfom a postupovým mečbalom nebola taká jednoduchá, ako tomu bolo v domácom prostredí. Hlavne v tretej štvrtine dovolili semifinálovému rivalovi pomýšľať na obrat, ale v rozhodujúcich okamihoch sa mohli oprieť o prínos Šimona Krajčoviča, či Henriho Wade-Chatmana. Po výhre (78:63) ich delí už len krok od finálovej účasti, ktorá by bola len tretia v 80-ročnej histórii klubu. „Je to jednoduché, je to len o nás a o tom, ako k zápasu pristúpime. Je jedno, že vyhrávame 2:0, to nikoho nezaujíma. V sobotu chceme sériu ukončiť,“ vyhlásil pivot Viktor Juríček.

Bratislavský celok sa snažil zo všetkých síl, v Eurovia aréne hral oveľa kompaktnejšie a s výrazne väčšou nádejou na úspech, ale napokon to nevyšlo. Ako rozhodujúci sa ukázal záver tretej štvrtiny a celá záverečná 10-minútovka, ktorú prehrali „žlto-čierni“ o 12 bodov. Teraz tak idú bojovať o predĺženie sezóny. Ich výhodou môže byť fakt, že nemajú čo stratiť a môžu hrať uvoľnene. Prípadným triumfom v Leviciach, čo už v tejto sezóne dokázali, by mohli dostať papierového favorita pod tlak a zdramatizovať vývoj semifinálovej série. 

Aktuálne info: Levičania ukázali v Bratislave ako sa bojuje v play-off, skvelé nasadenie počas celého zápasu im prinieslo druhý triumf v sérii. Dnes môžu spečatiť Patrioti svoj postup do finále, tréneri sa však od štvrtku znovu snažili držať koncentráciu tímu na maximálnej úrovni, aby tím nič nepodcenil a od úvodu makal na 100%. Zdravotný stav v tíme je dobrý, na zápas nastúpime v plnej sile. Stretnutie štartuje o 19.00 hod. sledovať ho môžete naživo na nike.sk.

Kto píska: Pavel Fuska, Martin Margala, Stanislav Bara

Na čo sa zamerať: Zatiaľ to v tejto sérii vyzerá tak, že vo veľkej miere sa odvíja od toho, ako sa darí kľúčovým oporám. Na strane Interu sa bavíme o triu Michael Fusek, Arnas Beručka, Lautaro Lopez a v Leviciach to je Šimon Krajčovič, Boris Bojanovský a Henri Wade-Chatman. Komu sa podarí lepšie zastaviť toho druhého, tak ten bude mať výraznú šancu na víťazstvo.

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice