4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLBitka o finále aj v sobotu bez fanúšikov

29. apríla 2021

Aj v našom klube sme si na začiatku týždňa s iskričkou v očiach prečítali bombastické titulky zo spravodajských agentúr o návrate fanúšikov do športových hál, na zimné štadióny, či na futbal. Bohužiaľ, po podrobnom preštudovaní vyhlášky ÚVZ SR nás optimizmus rýchlo opustil a nabrali sme skôr pocit, že sa niečo rýchlo vymyslelo pre niekoho konkrétneho, ale bez logiky a bez cieľu, aby sa fanúšikovia reálne začali na športoviská postupne vracať. Dvojité testovanie /antigén aj PCR/ pred zápasom, ďalší kontrolný PCR test po týždni, žiadne prihliadnutie na očkovaných ľudí, ani tých, ktorí nedávno prekonali Covid, všetko platené vo vlastnej réžii. To nám nepríde zrovna ako krok ku fanúšikom.

Aj tretia bitka o finále sa žiaľ kvôli nezmyselne, nezrealizovateľne, ba až diskriminačne nastaveným podmienkam, uskutoční bez fanúšikov. Zároveň však tak, ako veríme a dúfame v náš postup do finále Niké SBL, veríme a dúfame v to, že do dvoch týždňov sa situácia môže opäť o niečo zlepšiť, opatrenia sa môžu opäť o trochu uvoľniť a v prípade nášho vysnívaného postupu do finále, si aspoň časť z Vás bude môcť vychutnať tento jedinečný zážitok priamo v športovej hale, prípadne na veľkoplošnej obrazovke, o ktorej rozmýšľame ako o alternatíve, ak by nám to bolo povolené príslušnými orgánmi.

Chceme Vás ubezpečiť, že tak ako Vám chýba play-off atmosféra prežitá priamo v športovej hale, rovnako tak, ba možno ešte viac chýba aj hráčom. Mnohí z nich vedia o play-off prostredí v Leviciach len z rozprávania spoluhráčov, starých videí, či z pozície súpera a veľmi by to túžili zažiť na vlastnej koži, keď ich ženie dopredu zaplnené hľadisko.  Veľmi by sa chceli so všetkými emóciami podeliť s Vami.

O ďalšom vývoji situácie Vás budeme priebežne informovať, v sobotu nám držte palce prostredníctvom internetového prenosu na nike.sk. Bitka o finále pokračuje o 19.00 hodine.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice