5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPred Levičanmi prestížny duel so Spišskými Rytiermi

17. marca 2023

V 26. kole základnej časti Niké SBL privítajú Patrioti Levice v šlágri sobotňajšieho programu Spišských Rytierov. 

Niké SBL 2022/2023 – 26. kolo (sobota 18. marca, 18.00 h):

Patrioti Levice – Spišskí Rytieri

K zápasu: Z tabuľkového pohľadu jednoznačný ťahák programu 26. kola. Výsledky Patriotov od začiatku februára nie sú také, ako by si fanúšikovia predstavovali. Lepšie momenty sa striedajú s horšími, varianta č. 2 sa udiala uplynulú sobotu vo Svite. “Žlto-zelení” sa totiž dokázali vrátiť do boja o víťazstvo, ale napokon odchádzali s prehrou (77:84) a najmä so stratou druhého miesta v tabuľke. Prinavrátiť si túto pozíciu nebude jednoduché, pretože situáciu nemajú výhradne len vo svojich rukách, ale pomôcť si môžu sami. Očakávam náročné stretnutie, prichádza nám k líder ligy. V semifinále Slovenského pohára sme dokázali nad Spišskými Rytiermi vyhrať, takže majú extra motiváciu, aby nám to vrátili. Majú silné individuality, takže je na nás, aby sme ich zastavili a vyhrali,” zamyslel sa Draško Kneževič. 

Rytieri sa v prípade víťazstva v sobotu večer môžu radovať z triumfu v základnej časti Niké SBL 2022/2023 a faktu, že v tomto ročníku by bez cenného kovu neskončili. Spišiakom chýba len povestný kúsok, aby sa vyhli prvému kolu play off, v tomto smere by radi využili prvú možnosť na palubovke svojho momentálne najväčšieho ligového rivala. V lige naposledy nemali žiadne problémy s Handlovou (118:83), ale v Alpsko-jadranskom pohári bola nad ich sily Viedeň (80:93). Podpíše sa na “Novovešťanov” účasť na Final Four? “Viedeň nám ukázala, akým smerom sa uberá európsky basketbal. Je oveľa fyzickejší ako ponúka a dovoľuje naša liga, otázka je, či sa tomu vieme a chceme, no nielen tréneri a hráči prispôsobiť. No to je téma na inú diskusiu, nás čaká šláger kola, kde sa stretneme s tímom, ktorý má taktiež v tomto ročníku bohaté európske skúsenosti. Navyše pre domácich je tento zápas kľúčový, ak chcú ešte pomýšľať nad prvenstvom po základnej časti a tak vôbec nepochybujem, že do toho dajú maximum. Aj my však máme svoj herný plán a tak očakávam výborný basket pred veľa divákmi. Nepochybujem, že v Tekove to bude tuhý boj, našim fanúšikom môžem sľúbiť, že do toho dáme všetko,” odpovedal asistent trénera Erich Korfanta. 

Aktuálne info: Posledné dva týždne bez stredajšieho zápasu boli pre Patriotov akoby re-kondičnou prípravou pred blížiacim sa vrcholom sezóny. Družstvo počas nich trénovalo veľmi dobre, všetci spolu veríme, že sa to začne prejavovať aj v zápasoch. Dnes na náš tím čaká líder tabuľky, proti ktorému sme v tejto sezóne odohrali už 5 zápasov /okrem troch ligových aj duel vo Federálnom pohári a Slovenskom pohári/. Patrioti majú zatiaľ pozitívnu bilanciu 4-1, záver základnej časti bude veľmi dôležitý a tak dnes do toho treba dať všetko na palubovke, aj v hľadisku. 
Počas týždňa sa predalo takmer 200ks vstupeniek na dnešný duel v projekte “Zober svoju bandu na basket”, na školách, a ďalšie cez ticketportál, kde si môžete zakúpiť vstupenku na zápas ešte aj dnes, na tomto odkaze: https://www.ticketportal.sk/event/Nike-SBL-Patrioti-Levice-Spisski-Rytieri. Ak máte záujem o zľavnené vstupné pre mládež do 18 rokov, kontaktujte nás na t.č.0903348850. Min. odber je 5ks.
Pokladne sa otvárajú tradične o 17.00 hod., nebude chýbať fanshop, darček pre narodeninového oslávenca, ani polčasová Cloetta – upratovacia čata. 

Delegácia rozhodcov:
  • Pavel Fuska, Tomáš Doušek, Stanislav Bara
Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice