4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPosledný zápas v roku 2021 doma proti Interu Bratislava

28. decembra 2021

Patrioti Levice sa rozlúčia s kalendárnym rokom 2021 na domácej palubovke, kde v rámci 16. kola Niké SBL privítajú Inter Bratislava. 

Niké SBL – 16. kolo (streda 29. decembra o 18.00 h):

Patrioti Levice – Inter Bratislava

K zápasu: Levice sú na tom podobne ako Komárno, tiež vyhrávajú ako na bežiacom páse, aj keď v predošlých dvoch dueloch sa na zisk dvoch bodov museli nadrieť. Hlavne proti Lučencu (72:70) to bola už tradične dráma doslova do poslednej sekundy. Séria domácich zápasoch pokračuje, v tomto prípade bude opäť stáť proti ním odhodlaný súper, s cieľom zastaviť tabuľkového lídra. “Po Vianociach sa opäť rozbieha zápasový kolotoč. Čaká nás ťažký zápas a musíme sa čo najlepšie pripraviť. Verím, že nastúpime s dobrou energiou a že tímovým výkonom budeme po zápase spokojnejší my,” vyjadril sa kouč Patriotov Michal Madzin. 

Inter Bratislava cestuje k Patriotom v solídnej fazóne, troma víťazstvami za sebou sa vyšvihol na štvrté miesto a vôbec nie je ďaleko od toho, aby poskočil aj o pozíciu vyššie. Predvianočné zápasy dopadli pre “žlto-čiernych” polovičným úspechom, najskôr uspeli proti Spišským Rytierom (88:82), aby následne tesne prehrali rozhodujúci súboj v B-skupine Alpsko-jadranského pohára so slovinským Šenčurom (101:105 po predĺžení). Tesná prehra znamenala rozplynutie sna o účasti v play off tejto súťaže, ale teraz sa naplno môžu opäť koncentrovať na ligové dianie. “Hráme s tímom, ktorý je v tabuľke prvý, ťahá víťaznú sériu, je v pohode a má stabilizovaný káder. My sme naopak tím, ktorý vie prekvapiť samého seba. Keď sme zdraví a máme kompletný káder, tak vieme vyhrať nad hocikým. Bude to zaujímavý sviatočný zápas, tešíme sa na neho. Verím, že podáme dobrý výkon,” okomentoval súpera vedúci družstva Interu Miroslav Páleník.  

Aktuálne info: Patrioti sa stretli po sviatkoch už v nedeľu 26.decembra. V nedeľu to bolo skôr o rozdýchaní a zábave, keďže bol na programe populárny futbal. Od pondelka už odštartovala príprava na Inter. Zdravotný stav v tíme nebol v posledných dňoch úplne ideálny, o štarte niektorých hráčov sa preto rozhodne až tesne pred zápasom. Preto nás dnes večer nečaká nič jednoduché, napriek tomu ale chceme kalendárny rok ukončiť víťazstvom. 

Kto píska: Tomáš Doušek, Marek Turčin, Martin Hudec

Kde sledovať: 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice