5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPosledná sobota pred Vianocami patrí zápasu s Prievidzou

16. decembra 2022

Patrioti Levice zakončia prvú polovicu základnej časti Niké SBL doma, v 14. kole privítajú Prievidzu. 

Niké SBL 2022/2023 – 14. kolo (sobota 17. decembra, 18.00 h):

Patrioti Levice – BC Prievidza

K zápasu: Cesta na sever a odveta v súboji šampiónov na úvod druhej fázy Európskeho pohára FIBA, nevyšla Patriotom podľa predstáv. Výsledkom bola proti Karhu najvyššia prehra v aktuálnej sezóne (71:105). Dobrou správou pre kouča Michala Madzina bolo aspoň to, že v pozitívnom svetle sa na ukázala najnovšia posila tímu Devon van Oostrum. V Niké SBL je to oveľa lepšie, za istých okolností sa môžu Levičania po sobote vrátiť na prvé miesto v tabuľke. K tomu však bude v prvom rade potrebné zvíťaziť. “Vieme, že to bude ťažký zápas. Prievidza urobila zmeny vo svojom tíme, podpísala nových hráčov a momentálne hrá dobrý basketbal. My musíme zabudnúť na stredajší duel v Karhu, v sobotu nastúpiť s veľkou energiou a hrať našu hru. Keď to tak bude a pridá sa k tomu dobrá obrana, tak tento zápas vyhráme,” prezradil Miha Lapornik. 

Prievidza hrá o to, aby vianočné sviatky nestrávila na poslednej priečke Niké SBL. Doma jej to so Spišskými Rytiermi nevyšlo (79:94), ale vtedy ešte nebola k dispozícii staronová posila Alonzo Walker. Práve proti úradujúcemu majstrovi zažije obnovenú premiéru v drese BC a určite bude chcieť pomôcť k tomu, aby sa podarilo tímu z hornej Nitry vyhrať. “Určite nás nečaká nič ľahké proti družstvu, ktoré ma definitívne najširší a najlepší káder v slovenskej lige, a družstvu, ktoré slovenský basketbal aj výborne reprezentuje v Európe v Európskom pohár FIBA. Nič na tom nemení ani ich posledný zápas, ktorý prehrali vysokým rozdielom, lebo to je len jeden zápas a určite ďalšie stretnutia budú z ich strany lepšie. Nás od úvodu nečaká nič ľahké, ale samozrejme my tam nejdeme s bielou vlajkou, každý zápas chceme vyhrať. Poctivo sa pripravujeme vzhľadom na možnosti, ktoré momentálne máme, či už sú to nejaké drobné zranenia alebo choroby. Snažili sme sa posledných pár dní zapojiť do systému na tréningoch ešte stále nezohratého Jamariho Wheelera a Alonzo Walkera, ktorý sa k nám pridal v stredu, takže veríme, že budeme na tento zápas dobre pripravení. Priebeh stretnutia určite nebude ľahký, Levice sú silný tím a príchodom Brita Devona van Oostruma a Davida Abrháma ich sila ešte porástla. Verím, že zápas bude pre oči divákov zaujímavý, a že my odohráme to najlepšie, čo môžeme v tento moment,” zamyslel sa tréner Krunoslav Krajnovič. 

Aktuálne info: Veľmi náročný výjazd po výsledkovej stránke, ale aj po stránke cestovateľskej majú za sebou Levičania. Takmer trinásť hodinový presun dal poriadne zabrať a tak dostali štvrtok Patrioti voľno. Od piatka sa už pripravujú na dnešný súboj proti Prievidzi, ktorá vo väčšej časti obmenila legionársku zostavu a do Levíc pricestuje motivovaná uhrať dobrý výsledok. Náš tím je zdravotne v poriadku, až na dlhodobých rekonvalescentov. Veríme, že aj s Vašou hlasitou podporou dnes zvládne náročný duel a dobre sa pripravíme na stredajší basketbalový sviatok.

Vo fanshope dnes nájdete nové modely tričiek a doplnené zásoby mikín, na predaj bude aj niekoľko hracích dresov. Počas zápasu si môžete kúpiť vstupenku na stredajší duel proti Hapoel Haifa. Pokladne sa otvárajú tradične hodinu pred zápasom, o 17.00 hod.

Delegácia rozhodcov:
  • Peter Ženiš, Stanislav Bara, Richard Sirocký
Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice