5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPo prestávke nás čaká doma Inter Bratislava

27. decembra 2020

Po vianočnej prestávke sa pre Patriotov opäť roztáča zápasový kolotoč, v 23. kole Slovenskej basketbalovej ligy privítajú doma Inter Bratislava. 

SBL 2020/2021 – 23. kolo (nedeľa 27. decembra o 18.00 h):

Patrioti Levice – Inter Bratislava

K zápasu: Patrioti prišli pred vianočnými sviatkami o víťaznú sériu, pod Tatrami v oslabenej zostave prehrali so Svitom (83:93). Teraz plánujú naštartovať novú šnúru, aj keď ani na domácej palubovke nebudú v plnej sile. Na svoj debut si totiž musí počkať nová posila tímu Tre’Darius McCallum, počas povinnej karantény mal pozitívny test a otázny je tiež štart Borisa Bojanovského. Levičanov čaká náročný záver roka 2020, preto je pre nich dôležité uspieť proti húževnatému súperovi. “Čaká nás domáci zápas proti Interu, od výmeny trénera začali podávať lepšie výkony a budú nebezpeční, musíme sa na nich dobre pripraviť a verím, že keď urobíme to, čo si povieme, tak budeme úspešní,” povedal krídelník David Abrhám.

Po dlhšej odmlke sa do Levíc vracia Oleg Meleščenko, ktorý má na tento klub dobré spomienky, no tentoraz bude na opačnej strane barikády. Pod jeho taktovkou hrajú “žlto-čierni” ako vymenení a sú oveľa nebezpečnejším tímom, ako tomu bolo na začiatku ročníka. Presvedčiť sa mohli o tom naposledy Spišskí Rytieri, ktorí museli ratovať víťazstvo až v závere riadneho hracieho času a následne v predĺžení (79:75 pp). Dravý Inter tak plánuje nadviazať na dobré výkony a v ideálnom prípade dotiahnuť svoju snahu tentoraz do víťazného konca. 

Aktuálne info: Chvíľa oddychu od basketbalu prišla určite Patriotom vhod, od piatku večera sa už ale opäť pripravovali na dnešný súboj proti zlepšujúcemu sa Interu. Levičanov dnes nečaká nič jednoduché, na rozbehnutého súpera bude potrebný výkon na hranici možností. Zvlášť keď pôjdu do zápasu opäť v oklieštenej zostave, zrejme v rovnakom zložení ako tomu bolo vo Svite.

Kto píska: Zdenko Zubák, Stanislav Bara, Jozef Stopka

Na čo sa zamerať: Vyberáme si duel trojkových snajperov. David Abrhám patrí k najlepším strelcom svojho tímu, no na druhej strane bude stáť momentálne druhý najlepší ligový strelec Arnas Beručka. Kto z tohto duelu vzíde víťazne?

Kde sledovať: 

Foto: Lukáš Droppan


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/b/1/b144e035-0c0f-46d9-856f-2bdf8cfe21cb/patriotilevice.sk/web/wp-content/themes/oxigeno/views/prev_next.php on line 10
predchádzajúce
Veolia je novým partnerom Patriotov
ďalšie
Domáce zaváhanie s Interom

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice