5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPo Lučenci pricestuje na levickú palubovku Svit

1. marca 2021

V krátkom slede čaká na Patriotov v Niké Slovenskej basketbalovej lige ďalší náročný súper, v dohrávke 14. kola pricestuje na ich palubovku Iskra Svit. 

Niké SBL – 14. kolo (pondelok 1. marca o 18.00 h):

Patrioti Levice – Iskra Svit

K zápasu: Levice si dali s Lučencom ďalšiu dramatickú a vyrovnanú bitku, rozuzliť meno víťaza zápasu muselo až dvojnásobné predĺženie. Chladnejšiu hlavu a nezlomnejšiu vôľu ukázali Patrioti, vďaka čomu sa udržali na čele tabuľky (111:102 pp). Zverencov trénera Michala Madzina však stál tento duel určite veľa síl, ale po takomto víťazstve sa pokúsia nájsť ešte zbytky energie proti ďalšiemu nebezpečnému súperovi. V hre je možnosť natiahnuť víťaznú sériu a zvýšiť náskok na prvej pozícii. “Vieme, aké sú silné stránky Svitu. Budeme musieť zastaviť hlavne protiútok a nedovoliť im skórovať ľahké koše. Určite to bude náročné stretnutie, musíme sa na to fyzicky a takticky pripraviť a ísť si po víťazstvo,” vyhlásil rozohrávač Šimon Krajčovič. 

Úspešný víkend má za sebou aj Svit, ktorý konečne preukázal aj kvalitnú defenzívu. “Medvede” zastavili útočný potenciál Spišských Rytierov a napokon si odvážali z ich palubovky oba body (71:65). Víťazný debut má za sebou Robert Baker, Američan hneď pri svojej premiére naznačil svoje basketbalové kvality. V drese Iskry absentoval Saša Avramovič, jeho účasť v tomto zápase je otázna. Sviťania však majú jasný cieľ – opäť zobrať body z vonku a o čosi viac sa priblížiť top štvorke. “V pondelok odohráme ďalší náročný zápas na palubovke Levíc. Vieme, že hráme proti lídrovi tabuľky, no určite ideme do tohto zápasu s cieľom odovzdať zo seba maximum a veríme, že ak budeme hrať koncentrovane, s dobrou energiou v obrane a s omnoho lepšou organizáciou hry v útoku ,ako v poslednom zápase, tak budeme mať šancu na úspech,” myslí si tréner tímu Róbert Ištvánik. 

Aktuálne info: Po sobotnej basketbalovej lahôdke sa Patrioti stretli v nedeľu večer, aby si ukázali niečo z taktickej prípravy na dnešného súpera, ľahko sa vystrečovali a zastrieľali si. Dnes doobeda si ešte zopakujú niektoré veci a večer o 18.00 hod. si zmerajú sily so súperom, ktorého ako jediného v tejto sezóne ešte nezdolali. Zdravotný stav v tíme je dobrý, Patrioti nastúpia v rovnakej zostave ako v sobotu.

Kto píska: Pavel Fuska, Martin Margala, Eduard Uhrin

Na čo sa zamerať: Atraktívna konfrontácia sľubuje aj množstvo zaujímavých mikrosúbojov, napríklad Šimon Krajčovič vs. Daquaise Andrews, David Abrhám vs. Stanislav Baldovský alebo Boris Bojanovský vs. Robert Baker. Rozhodnú individuálne kvality alebo tímové poňatie?

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice