Niké SBLPo Kyjeve pokračuje pre Patriotov liga, doma ich čaká Svit

13. januára 2023

Po Európskom pohári FIBA sa Patrioti Levice opäť musia preladiť na ligu, v rámci 18. kola Niké SBL príde na ich palubovku Iskra Svit.

Niké SBL 2022/2023 – 18. kolo (sobota 14. januára, 18.00 h):

Patrioti Levice – Iskra Svit (18.00 h)

K zápasu: Ďalšia tesná prehra v záverečných sekundách v Európskom pohári FIBA, tak možno charakterizovať stredu v podaní Levíc. Tentoraz bol ich “katom” ukrajinský Kyjev (76:77) a tak majster stále čaká v druhej fáze na premiérové víťazstvo. Na nezdar však musí rýchlo zabudnúť a opäť sa preladiť na ligové dianie, kde si drží druhú priečku, ale prenasledovatelia nie sú výrazne ďaleko. So Svitom už odohrali v tejto sezóne zaujímavé stretnutia, uvidíme, či to bude také aj do tretice. “Čaká nás domáci zápas so Svitom, musíme hrať celý zápas koncentrovane, jedine tak môžeme byť úspešní. U nich doma sme prehrali a prvý zápas v Leviciach sa rozhodol až po predĺžení, takže to určite bude náročné,” prezradil David Abrhám.

Svit si v stredu večer tabuľkovo polepšil, jasná výhra nad Komárnom (91:69) ho posunula na štvrtú pozíciu. Do Levíc pridú ešte aj s novou posilou, na voľné miesto pre legionára angažovali Xaviera Smitha. Vo svojom debute by rád pomohol k vždy cennejšiemu triumfu nad úradujúcim majstrom. “Podtatranci” to v tejto sezóne na Patriotov vedia, doma na nich našli recept a vonku potreboval ich najbližší súper až dve predĺženia.

Aktuálne info: Krásny stredajší podvečer síce ešte rezonuje medzi fanúšikmi, Patrioti sa už ale musia sústrediť na dnešný duel proti Iskre. To, že to dnes nebude žiadna prechádzka naznačili už predošlé dva duely proti tomuto súperovi. Levičania navyše prišli o Borisa Bojanovského, ktorý má po “sekere” od jedného z hráčov Kyjeva zranené rameno. Jeho absencia by nemala byť dlho dobejšia, či to tak bude ukážu najbližšie dni. Dobrou správou je, že Dražko Kneževič už trénuje individuálne naplno a veríme, že čoskoro bude jeho sval opäť v takom stave, aby sa mohol po ťažkom zranení pripojiť naspäť k tímu.

Veríme, že aj dnes sa športová hala poriadne zaplní a po stredajšom skvelom večere si užijeme niečo podobné aj dnes, ale so šťastnejším koncom.

Pokladne sa otvárajú o17.00 hodine. Vo fanshope dnes nájdete novú parádnu edíciu klubového šálu. V polčasovej prestávke nás čaká vystúpenie mažoretiek VinLev z Katolíckej spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Leviciach.

Piati z Vás, ktorí sa zapoja do obedňajšej zdieľačky na FB stránke Patrioti Levice a prídu dnes na zápas vyhrajú voľný vstup na Degustáciu ocenených vín na medzinárodnej súťaži Danube wine challenge 2022, ktorá sa uskutoční v Hoteli Lev 24.januára. Na pokladni si môže každý fanúšik, ktorí príde dnes do haly prevziať letáčik s 20% zľavou na vstup na túto akciu.