1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPo krátkom voľne začíname v Lučenci

27. decembra 2022

Vianočné voľno je u konca, Patrioti Levice odohrajú do konca kalendárneho roka ešte dve stretnutia. Najskôr v rámci 15. kola Niké SBL cestujú na palubovku Lučenca.

Niké SBL 2022/2023 – 15. kolo (streda 28. decembra, 18.00 h):

BKM Lučenec – Patrioti Levice

K zápasu: Lučencu padla po trojnásobnom predĺžení a prehre so Spišskými Rytiermi (102:105) prestávka tiež vhod. Ako avizoval tréner Nenad Miloševič, jeho zverenci sú na dobrej ceste a postupne sa to ukazuje aj v zápasoch a na výsledkoch. Zatiaľ je síce z toho v tabuľke len 6. miesto, ale 3. pozícia nie je ďaleko. K nej by mala pomôcť aj aktuálna posila, klub angažoval Tarena Sullivana, ktorý by mal proti Patriotom zažiť debut v drese BKM.

Nabitý program zápasov v lige a Európskom pohári FIBA si vyžiadal svoju deň v levickom kolektíve, družstvo trápi maródka. “Žlto-zelení” sa ale po sérii prehier vrátili v Niké SBL na víťaznú vlnu a opäť atakujú prvú priečku v tabuľke. Tretí úspech za sebou zaznamenali proti Prievidzi (81:68) a sekundy ich delili od triumfu nad izraelskou Haifou (91:93). Po hráčskych zmenách sú Levičania na správnej ceste, čo by radi potvrdili aj v repríze finále. “Čaká nás neľahký zápas na palubovke Lučenca, ktorý ešte počas Vianoc vystužil svoju súpisku. Po našom predošlom vzájomnom zápase máme o motiváciu určite postarané,” uviedol Eduard Kotásek.

Aktuálne info: Hneď po ťažkom zápase proti Haife dostali hráči voľno, horšou správou ale bolo, že u niektorých z nich sa objavila chrípková viróza. Na pondelkovom večernom tréningu sa objavilo iba šesť hráčov, na druhý deň ich doplnil uzdravený Boris Bojanovský. Reakciou bolo povolanie dvoch juniorov Lukáša Kulčára a Mateja Tončíka, ktorí na rýchlo doplnili zostavu a dnes odcestujú s tímom na zápas. Aj napriek tejto nepríjemnej situácii chcú Patrioti súperovi vrátiť prehru z posledného vzájomného domáceho zápasu. Patrioti budú môcť ako už tradične rátať aj s podporou z hľadiska, fanbus sa zaplnil expresne rýchlo a tak to dnes bude veľký boj na palubovke, ako aj v hľadisku.