4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPo dlhom čase si Levičania zmerajú sily s Prievidzou

12. marca 2021

Po dlhom čase narazia levickí basketbalisti na Prievidzu, v rámci 36. kola Niké Slovenskej basketbalovej ligy sa pokúsia konečne uspieť na palubovke Niké arény. 

Niké SBL – 36. kolo (sobota 13. marca):

BC Prievidza – Patrioti Levice (20.00 h)

K zápasu: Prievidza ukončila čakanie na triumf a proti Interu Bratislava zostala v tejto sezóne doma stopercentná (83:77). Na ich “smolu” však uspela v 35. kole aj Handlová a boj o 6. miesto po základnej časti tak zostáva bez zmien. Ani proti Leviciam nebude k dispozícii pod košom Legend Robertin. Ako informoval klub na sociálnych sieťach, zranenie si vyžaduje operáciu a je možné, že do aktuálneho ročníka už nezasiahne. Ako to bude v prípade tiež zraneného Jakuba Pasovského, to sa v tejto chvíli nevie. “Čaká nás náročný súper, s ktorým sme tento rok vyhrali zatiaľ len jedno stretnutie. Verím, že máme na to poraziť tím Levíc a aj keď to nebude ľahký súboj, tak urobíme čo bude v našich silách a pobijeme sa o výhru,” uviedol rozohrávač Maxim Matuška. 

Po dobrom rozbehu nepokračuje levický týždeň podľa predstáv. Najskôr prišli o účasť v semifinále Final Four Slovenského pohára, keď prehrali so Spišskými Rytiermi (86:89), aby následne prišli aj o víťaznú sériu v lige. Vo Svite nenašli ani do tretice recept na tohto súpera (81:97). Aby tých zlých správ nebolo málo, už v úvode musel ísť nútene z ihriska pre zranenie David Abrhám. Či nastúpi v Prievidzi, to je v tejto chvíli otázne. Jedno je však jasné, Patrioti chcú po viac ako 8 rokoch konečne v Niké aréne uspieť. “Je to dlhý čas, odkedy sme naposledy hrali s Prievidzou, takže sa musíme poriadne pripraviť na ďalší zápas. Sústrediť sa na našu obranu, z ktorej ďalej produkovať v útoku a dotiahnuť zápas do víťazného konca,” vyhlásil krídelník Samuel Volárik.

Aktuálne info:  Otázkou dňa po súboji vo Svite bol zdravotný stav Davida Abrháma, vyšetrenie kolena našťastie nepreukázalo závažnejšie zranenie, ktoré by potrebovalo dlhodobé liečenie. David absolvuje každodennú liečbu laserom v X-medical clinic a veríme, že sa do tímu vráti už čoskoro. Dnes to Patrioti budú musieť zvládnuť aj bez neho, ak chcú prelomiť 21-zápasové prekliatie na palubovke v Prievidzi /19x proti Prievidzi a 2x v Slovenskom pohári/. Zvyšok tímu je zdravotne v poriadku, hoci únavu je cítiť, hráči sú pripravení zabojovať o dôležité víťazstvo. Zápas začína o 20.00 hod. Sledovať ho môžete na stránkach niké.sk.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Zdenko Zubák, Stanislav Bara

Na čo sa zamerať: Kľúčové môžu byť v tomto smere bodové príspevky hráčov z lavičky. Potiahne viac tá prievidzská alebo levická?

Kde sledovať: 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice