4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatriotov čaká ostro sledovaný duel s Rytiermi

2. októbra 2020

Zápasový kolotoč Patriotov pokračuje v rýchlom slede, už po 48 hodín ich čaká ďalší duel. V predohrávke 3. kola SBL si v ostro sledovanom dueli zmerajú sily so Spišskými Rytiermi. 

SBL 2020/2021 – 3. kolo:

Patrioti Levice – Spišskí Rytieri

Športová hala, piatok 2. októbra o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Martin Margala, Roman Lamoš

Duel sľubuje zaujímavú konfrontáciu, keďže mnohí pasovali tieto družstvá na najvyššie priečky. Pristavíme sa najskôr u domácich, po úspešnom rozbehu s Prievidzou, preukázali proti Interu aj svoju inú stránku. Dokázali sa totiž popasovať s nepriaznivým vývojom zápasu a ustáť aj dramatickú koncovku. To je faktor, ktorý nezdobil moc družstvo v predchádzajúcom ročníku. Patrioti z Pasienkov napokon odniesli oba body a na tejto vlne by radi pokračovali aj naďalej. O motiváciu majú mnohí postarané. “Veľmi málo času, aby sme sa pripravili, zregenerovali, namotivovali atď. Urobíme všetko pre to, aby sme boli v plnej zbroji, pripravení a nabudení na ďalší zápas. Myslím si, že motivácia je jednoznačná,” vyhlásil kouč Levíc Michal Madzin.

Ako bolo prezentované v predsezónnom preview, tak chvíľku to potrvá, kým sa hrá Rytierov dostane na tú správnu úroveň. Spišiaci sa postupnými krokmi zlepšujú, presvedčiť sa mohla o tom Handlová. Nebyť tradične hluchej tretej štvrtiny, tak mohli “Novovešťania” zaknihovať pohodlné víťazstvo. Namiesto toho bola z toho mierna dráma, ktorú však zverenci trénera Tea Hojča ustáli a do tabuľky si mohli zapísať premiérový triumf pod novou značkou. Práve pre tréner Rytierov to bude špecifický súboj, vráti sa totiž do haly, kde sa vyšvihol a získal množstvo úspechov. Proti nemu bude stáť viacero jeho ex-zverencov, čiže nielen domáci, ale aj hostia sa budú chcieť ukázať. O to väčšia škoda je, že to bude bez prítomnosti divákov. “V rýchlom slede nás čaká topfavorit celej ligy. Musíme dobre zregenerovať a do zápasu vstúpiť s pokorou, no aj s odhodlaním a energiou. Chceme nadviazať na prvopolčasové výkony, aké sme predviedli na Interi, aj doma s Handlovou. Ak budeme takto hrať, tak budeme nebezpeční všade. Liga sa len rozbieha, máme stále v hre hluché minúty, no intenzívne pracujeme na konsolidácii celého konceptu našej hry. Leviciam bude chýbať šiesty hráč na palubovke – fanúšik, uvidíme ako to ovplyvní výkon oboch tímov. Budeme sa snažiť eliminovať ich kľúčových hráčov a urobiť maximum preto, aby sme po poslednom hvizde rozhodcu boli spokojní,” povedal asistent trénera Rytierov Erich Korfanta. 

Aktuálne info: Najciteľnejšou stratou a absenciou na strane domáceho tímu bude dnes chýbajúca podpora z hľadiska. Sme si istí, že za normálnych okolností by dnes športová hala praskala vo švíkoch. Bohužiaľ, situácia je taká aká je, a hráči sa s ňou musia vyrovnať. Zdravotný stav v tíme je dobrý, do hry nezasiahne dlhodobo zranený Martin Bachan a tiež Patrik Pažický, ktorý má problémy s kolenom. 
Ak si chcete vychutnať zápas v spoločnosti kamarátov a Patriotov, rezervujte si miesto v Sýpke u Patriotov, kde sa bude stretnutie naživo vysielať cez huste.tv. Rezervácie sú možné na t.č.: 0917380863.

Aktuálne informácie: 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice