1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrípravaOpäť dráma s Lučencom, o všetkom rozhodol Krajčovič

11. septembra 2020by Laci Garaj

Patrioti Levice vstúpili do účinkovania na Baťovom pohári vo Svite víťazne, po veľkom obrate a rozhodujúcom koši Krajčoviča, zdolali Lučenec v dramatickej koncovke 85:83.

Úvodne stretnutie na turnaji sa začalo dosť ofenzívne, čo viac vyhovovalo Levičanom. Vďaka dobrej hre pod košom sa ujali vedenia. Dvojica Bojanovský a Juríček sa vo veľkej miere postarala o to, že po prvej štvrtine bol stav 25:24 pre zverencov trénera Michala Madzina. V druhej časti sa oba tímy striedali v lepších a horších úsekoch. Ubralo sa na ofenzívnosti, hra vyzerala ucelenejšie. Patrioti v porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi hrali disciplinovanejšie a kolektívnejšie, prvý polčas napokon vyhrali 45:42.

Po prestávke sa obraz hry zmenil, Lučenčania začali lepšie a podarilo sa im vyrovnať. Od toho momentu to bol oveľa bojovnejší a vyrovnanejší basketbal. Hralo sa o každú loptu, bod a na oboch stranách bolo vidieť veľké nasadenie. Levickej obrane robil problémy hlavne Murray-Boyles, s jeho pomocou sa momentum presunulo na stranu súpera. V koncovke zabrali rozohrávači v žlto-zelenom drese, no pred poslednou 10-minútovkou bol stav 63:69 v neprospech Patriotov. Záverečná štvrtina bola strhujúcim divadlom, ktoré dalo pripomenúť zápasy z predchádzajúcej sezóny. Levice sa rýchlo dostali do hry, ale tesne pred koncom prežili klinickú smrť. Za stavu 76:83 zobral na seba zodpovednosť Abrhám, 35 sekúnd pred koncom dokázal zrovnať skóre duelu. Lučenec zahodil svoj útok a Krajčovič takmer súčasne s klaksónom rozhodol o víťazstve svojho tímu.

BKM Lučenec – Patrioti Levice 83:85 (24:25, 18:20, 27:18, 14:22)

Lučenec: Rób. Rožánek 22, Murray-Boyles 18, Zorvan 8, Jackuliak 5, Anikienko 2 (Brown 14, Holloway 10, Siládi 3, Hawkins 1, Rich. Rožánek 0)

Levice: Krajčovič 19, Abrhám a Bojanovský po 12, Černokojev 9, Wade-Chatman 7 (Juríček 15, Chaban 8, Danielič 3, Pažický a Szabó 0)

TH: 21/16 – 17/13, Fauly: 19 – 21, Trojky: 11 – 8

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Levíc: „Až teraz som si uvedomil, že to bol s Lučencom opäť tesný duel. Nešlo až tak o to, či to bude o dva body na jednu alebo druhú stranu, ale povzbudenie do ďalších zápasov je to dobré. Zápas ako na hojdačke, každý chvíľku viedol. V príprave som rád, že sa takéto stretnutie odohralo. Malo to energiu a opäť sa ukázali veci, na ktorých sa bude ďalej pracovať.“

Šimon Krajčovič, hráč Levíc: „Bol to zápas, v ktorom striedali veľmi dobré momenty s veľa chybami, na ktorých musíme popracovať. Dokázali sme si vytvoriť náskok, ale dokázali sme ho aj rýchlo stratiť. Som rád, že sme to na konci nezabalili a dokázali sme sa vrátiť do zápasu. Na konci to mohlo byť na jednu alebo druhú stranu, nakoniec to vyšlo pre nás.“