PrípravaPatrioti zaknihovali vysokú výhru proti rakúskym Panterom

14. septembra 2019by Patrioti Levice
furstenfeld-report

Druhý deň na medzinárodnom turnaji v maďarskom Zalaegerszegu bol pre Patriotov úspešný, rakúsky Fürstenfeld Panthers zdolali hladko 85:59.

Bez trojice Krajčovič, Juríček a Hill vstúpili Patrioti do druhého zápasu na turnaji vlažne, väčšinu prvého polčasu bol rakúsky tím vo vedení. Levičania v druhej štvrtine trochu zvýšili intenzitu v obrane a v útoku, po trojkách Adámika a Žiaka sa dostali do mierneho vedenia.

Druhý polčas už patril „žlto-zeleným“, dobrou hrou zvyšovali svoje vedenie. Veľkú porciu minút odohrali „mladé pušky“ a dokázali sa tiež bodovo presadiť. Levičania bez väčších problémov ovládli druhý polčas a získali tak na turnaji premiérovú výhru.

BSC Raiffeisen Fürstenfeld Panthers (Rak.) – Patrioti Levice 59:85 (19:20, 15:19, 8:26, 17:20)
Fürstenfeld: Kouadio a Simon po 16, Skrobo 14, Hajder 4, Harun 0 (Kavalek 5, Sakanoko 4, Reinelt 0)
Levice: Bachan 17, Kirves 9, Hot 7, Danielič 5, Bojanovský 3 (Perovič 16, Volárik 11, Adámik 9, Žiak 8)
TH: 21/14 – 8/6, Fauly: 16 – 25, Trojky: 5 – 11, Rozhodovali: Ádám, Török, Szalai (všetci Maď.)

Povedali po zápase:
Michal Madzin, tréner Levíc: „Pozitívom je, že sme mohli rozložiť rotáciu rovnomernejšie. Každý dostal veľa minút na realizáciu. Na druhej strane, pomalší začiatok do tohto zápasu by nás proti silnejšiemu súperovi mrzel oveľa viac.“