4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrípravaPatrioti víťazmi 50. ročníka Göcsej Cupu!

15. septembra 2019
gocsej-2019-vitazstvo

Žlto-zelení obhájili svoje minuloročné prvenstvo na turnaji v Zalaegerszegu. Napriek absencii trojice hráčov / Krajčovič, Juríček, Hill / zdolali v nedeľu maďarský Šopron 87:74 a bez ohľadu na výsledok posledného zápasu turnaja sa stali jeho víťazmi.

PATRIOTI LEVICE – ŠOPRON KC 87:74 /27:25, 45:45, 70:64/
LEVICE: Perovič 21, Žiak 21, Bojanovský 12, Hot 11, Bachan 10 /Kirves 8, Danielič 3, Volárik 1, Adámik 0/
TH: 7/5 – 14/11, Trojky: 10-7

Levičania mali konečne dobrý vstup do zápasu a po 3.minútach viedli 7:2. Hostia reagovali oddychovým časom, po ktorom išli do vedenia 9:10, Patrioti však kontrovali na 16:10 a takto sa prelínalo vedenie zo strany na stranu prakticky počas celého prvého polčasu. Tréner Levíc Michal Madzin poslal na palubovku už v prvom polčase všetkých deväť zdravých hráčov, čím chcel udržať nasadené tempo hry, čo sa mu aj podarilo. Levičania držali krok so súperom aj po prestriedaní a po trojkách Peroviča a Žiaka išli do kabíny za stavu 45:45.
Patrioti potrebovali na víťazstvo v turnaji výhru o tri a viac bodov, v prvom rade ale mysleli na víťazstvo v zápase. Hoci lepší vstup do druhého dejstva mal súper, po trojke Danieliča a dvoch trojkách Bachana otočili Levičania vedenia na svoju stranu. Dobrá obrana a niekoľko rýchlych brejkov po získaných loptách znamenalo vedenie Levíc po tretej štvrtine v pomere 70:64.
Patrioti zvládli poslednú náročnú desaťminútovku zápasu. Získaný náskok ešte dokázali navýšiť a súpera už v závere zápasu k ničomu nepustili. Po včerajšom tesnom víťazstve Sopronu nad Zalaegerszegom /95:92/ tak Levičania obhájili minuloročné prvenstvo na turnaji.

Michal Madzin, tréner Levíc: „Za dnešný výkon tímu som naozaj veľmi rád, bol to náš najlepší zápas v príprave. Každý jeden z hráčov, ktorý dnes bol schopný hrať, pridal svoj podiel do mozaiky a pomohol k víťazstvu. Hrali sme dostatočne tímovo a verím, že sa odtiaľto budeme ešte ďalej posúvať.“

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice