PrípravaNešťastná prehra v úvodnom zápase turnaja v Zalaegerszegu

13. septembra 2019
zalakeramia-report

Patrioti vstúpili do medzinárodného turnaja v maďarskom Zalaegerszegu nešťastnou prehrou, v koncovke duelu podľahli domácemu celku a organizátorovi turnaja najtesnejším možným rozdielom – 86:87.

Úvodný duel Levičanov na jubilejnom 50. ročníku medzinárodného turnaja v maďarskom Zalaegerszegu bol proti domácemu celku. Na turnaji ešte nezasiahne do diania Šimon Krajčovič, navyše po dvoch minútach si zranenie v oblasti členku obnovil Viktor Juríček a do ďalšieho priebehu už nezasiahol. Vstup do stretnutia mali lepší hráči ZTE, Levičania mali v prvej štvrtine ťažké nohy a slabo bránili, preto prehrali prvú štvrtinu 17:26. V druhej 10-minútovke sa už „žlto-zelení“ dostali trochu do tempa a priebeh stretnutia sa už vyrovnal. Patrioti však doplácali na nepremenené trestné hody, v prvom polčase ich zahodili celkovo sedem.

Levičania mali dobrý vstup do druhého polčasu, dvoma trojkami sa dostali na dostrel domácemu družstvu. Tí sa síce následne dokázali dostať do približne desaťbodového vedenia, ale omnoho živší prejav zverencov trénera Michala Madzina v druhom polčase priniesol v závere drámu. V úvode štvrtej štvrtiny Hot dvoma trojkami vyrovnal a domáci ešte vyhrávali, ale náskok už nebol taký výrazný, ako tomu bol v prvom polčase. V dramatickej koncovke Hot košom s faulom poslal Patriotov do dvojbodového vedenia osem sekúnd pred koncom zápasu. Z poslednej akcie domáci hráč s klaksónom trojkou z rohu otočil zápas na stranu Zalaegerszegu, ktorý tak vyhral o bod. „Žlto-zelení“ majú za sebou najlepší zápas v príprave.

Patriotom však chýbal v druhom polčase už aj Marty Hill, ktorý sa necítil dobre a zrejme je nachladnutý.

Zalaegerszeg ZTE KK (Maď.) – Patrioti Levice 87:86 (26:17, 17:20, 22:22, 22:27)
Zalaegerszeg: Williams 25, Agafonov 23, Johnson 19, Djurič 6, Doktor 5 (Gulyás 7, Farkas 2, Bagó a Szabó 0)
Levice: Hot 19, Bachan 8, Hill 6, Danielič 5, Juríček 2 (Žiak 16, Kirves 13, Perovič 12, Bojanovský 3, Volárik 2)
TH: 29/24 – 23/14, Fauly: 23 – 27, Trojky: 7 – 12, Rozhodovali: Kapitány, Győrffy, Farkas (všetci Maď.)

Povedal po zápase:
Michal Madzin, tréner Levíc: „Som rád, že v tomto zápase nešlo o výsledok, pretože by nás to veľmi mrzelo, ale mohli sme mať trošku príjemnejšiu náladu. V každom prípade, teší výkon z druhého polčasu, kedy sme mali oveľa lepší herný prejav. Tie chyby, ktoré sme urobili v kľúčových momentoch, sú možno dobré, že sa stali v príprave, aby sme sa z nich dokázali poučiť a vysvetliť si ich, aby v zápase, keď už o niečo pôjde, sme boli skúsenejší.“