5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

InéPatrioti vstúpili do partnerskej spolupráce s OOCR Tekov

16. septembra 2019
oocr_tekov_web_crop

Patrioti Levice sa dohodli na zaujímavej a na Slovensku doposiaľ málo vídanej spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Tekov. Cieľom tohto partnerstva je zvýšenie povedomia o tekovskom regióne, ktoré môžu Patrioti ako momentálne najpopulárnejší športový klub v regióne Tekova šíriť prostredníctvom svojho mena a zápasov na Slovensku, aj v zahraničí.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Tekov vznikla v lete 2017. Zakladateľmi sú mestá, obce a organizácie pôsobiace v oblasti na povodí Dolného Pohronia a na južných úbočiach Štiavnických vrchov a Ipeľskej pahorkatiny. Uvedomili si svoj potenciál v oblasti tvorby produktov v cestovnom ruchu. Hlavným zámerom vytvoriť organizáciu v oblasti bolo podporiť rozvoj cestovného ruchu v Regióne Tekov a rozvíjať túto oblasť v budúcnosti.

„Už dlhodobejšie sme sa pohrávali s myšlienkou, ako by sme mohli ešte viac prehĺbiť povedomie o našom meste a regióne, ktorý reprezentujeme už 23 sezónu v najvyššej basketbalovej súťaži mužov, piaty rok v medzinárodnom Alpsko-jadranskom pohári a každoročne aj na turnajoch v okolitých štátoch. Sme Levičania – Patrioti a tak, ako sa nám z regiónu dostáva partnerská pomoc a podpora fanúšikov, chceme ju dobrou hrou a výsledkami regiónu aj vracať jeho reprezentáciou a šírením pozitívnych informácií o ňom. Prišli sme preto s myšlienkou spolupráce s organizáciou Región Tekov, ktorú sme sledovali, ako sa postupne vyvíja a naberá ďalších členov. Zaujala nás svojim rozvojom a vidíme v nej potenciál rastu a progresu,“ povedal o začínajúcom partnerstve generálny manažér Patriotov Ladislav Garaj.

Mgr. Denis Marosy, výkonný riaditeľ OOCR Tekov: “Oblastná organizácia cestovného ruchu Tekov má hlavné poslanie, v súčasnej fáze jej existencie, vytvoriť strategické partnerstvá s organizáciami, ktoré majú potenciál tvoriť komunikačný kanál medzi organizáciou, domácimi (čo je veľmi dôležité) a budúcimi návštevníkmi Regiónu Tekov. Je nesmierne dôležité, aby tento komunikačný kanál bol viditeľný a populárny. Basketbalový klub Patrioti Levice tento potenciál určite predstavuje a sme radi, že sa naše ciele v tejto súvislosti stretávajú. Preto je iniciatíva zo strany Patriotov pre našu organizáciu veľmi pozitívna a prínosná a prichádza presne v správnej dobe. V dobe kedy sa organizácia snaží o predaj vytvorenej slovenskej regionálnej značky turistickej destinácie a jej umiestnenie na mape ponúk cieľov pre regionálny turizmus. Byť viditeľný v naplnených športových halách je určite správnym krokom v dosiahnutí tohto cieľa.“

Ako veľmi vhodná príležitosť na odštartovanie spolupráce sa ukázal projekt 1.ligy mužov, do ktorého Patrioti vstupujú spoločne s mládežníckym klubom ŠBK Junior Levice. „Keďže v tomto tíme budú, možno na jednu výnimku, hrať iba Levičania, zhodli sme sa na tom, že je to vhodný projekt na prezentáciu OOCR Tekov. Preto bude na nových krásnych dresoch tímu ŠBK Junior Patrioti Levice logo regiónu Tekova,“ hovorí manažér Patriotov. Spoločné aktivity chystajú oba subjekty aj počas zápasov A-tímu Levíc. Využívať budú veľkú LED obrazovku v hale a tiež sa pripravuje možnosť prezentácie jednotlivých členov, či partnerov organizácie Tekov počas domácich zápasov Levičanov.

„Mgr. Denis Marosy na záver dodáva: “Na potrebu partnerstiev so strategickými organizáciami, ktoré sídlia v našom regióne, v športe ako aj v rozvoji cestovného ruchu už netreba veľa poukazovať. Je to cesta k efektívnejšej podpore rozvoja regiónu, Regiónu Tekov, a spoločnej spolupráce regionálnych organizácií. Preto dôležitou strategickou spoločnou úlohou bude i naďalej usilovať o nadviazanie spolupráce s dôležitými partnermi na spoločných projektoch zameraných na vylepšenie a zvýšenie konkurencieschopnosti presadiť sa na trhu s produktami v cestovnom ruchu”.

Oba subjekty sa zhodli na tom, že by sa malo jednať o dlhodobejšiu spoluprácu, ktorej konkrétne výsledky sa môžu ukázať v horizonte niekoľkých rokov.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice