5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrípravaĎalší ročník Golden Eagle Cup začína už túto sobotu

21. septembra 2019
golden_eagle_cup_2019_event_photo

Opäť po roku sa levická športová hala zhostí už tradičného medzinárodného turnaja Golden Eagle Cup 2019, ktorý je známy aj pod názvom Memoriál bratov Kleinovcov. V poradí 22. kapitolu napíšu Patrioti 21. – 23. septembra spolu s družstvami z Česka a Slovinska.

V tomto roku sa podarilo prilákať atraktívnych účastníkov, konkrétne z českej najvyššej súťaže Brno a Opavu, zo Slovinska pricestuje Domžale. Turnaj sa bude netradične hrať od soboty do pondelka, keďže v piatok je v Športovej hale na programe koncert. Na čo sa teda môžete tešiť?

Slovinské Helios Suns Domžale môžu levickí fanúšikovia poznať z účinkovania v Alpsko-jadranskom pohári. Klubu v predchádzajúcom ročníku najvyššej súťaže tesne unikla medaila, napokon sa musel uspokojiť so štvrtou pozíciou. Okrem toho účinkoval aj v nadnárodnej Jadranskej lige 2, kde obsadil desiatu priečku. Zo známych mien je súčasťou tímu bývalý pivot Spišskej Novej Vsi John Florveus.

České Brno bude naším súperom v B-skupine Alpsko-jadranského pohára, preto budú mať priaznivci vidieť v akcii tím, na ktorý sa počas jesene môžu tešiť. Brno vedie bývalý kouč Svitáv a asistent trénera českej reprezentácie Lubomír Růžička. Družstvo síce obsadilo v sezóne 2018/2019 deviate miesto, ale pred novou sezónou má oveľa vyššie ambície. Prispieť by k tomu malo aj angažovanie reprezentanta Slovenska a ex-hráča Prievidze Richarda Körnera.

Tretím do partie je už tradičný účastník turnaja Opava. Čisto české obsadenie súpisky má za sebou zaujímavú skúsenosť, keďže pred rokom hralo v skupinovej fáze Ligy majstrov. Čo sa týka účinkovania v lige, tak Opava prekvapivo skončila už vo štvrťfinále.

Pre „žlto-zelených“ bude domáci turnaj záverečnou previerkou pred ostrým štartom do nového ročníka SBL a Alpsko-jadranského pohára. Družstvo trénera Michala Madzina stále sužujú zdravotné starosti, ambíciou Patriotov však bude obhájiť víťazstvo z minulého roka. Do hry nezasiahne slovenská dvojica Viktor Juríček a Šimon Krajčovič, drobné problémy trápia aj ďalších hráčov, ale veríme, že neovplyvnia ich účasť na turnaji.

Organizačné pokyny:
Vstupné na deň je 2€
Rezervované permanentky na turnaj ešte neplatia.

Partneri klubu, hostia a majitelia VIP permanentiek budú na zozname pri zadnom vstupe do haly.

Program Golden Eagle Cup 2019 (22. ročník Memoriálu bratov Kleinovcov):

Sobota 21. septembra
15:30 – BK Opava – egoé Basket Brno – Štatistický prenos
18:00 – Patrioti Levice – Helios Suns Domžale – Štatistický prenos

Nedeľa 22. septembra
15:30 – egoé Basket Brno – Helios Suns Domžale – Štatistický prenos
18:00 – Patrioti Levice – BK Opava – Štatistický prenos

Pondelok 23. septembra
13:00 – Helios Suns Domžale – BK Opava – Štatistický prenos
16:30 – Patrioti Levice – egoé Basket Brno – Štatistický prenos

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice