4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti sa idú s Rytiermi pobiť pred televíznymi kamerami o ukončenie série prehier

7. decembra 2022

Pred Patriotmi Levice je v rámci 12. kola Niké SBL jasný cieľ. V televíznom zápase so Spišskými Rytiermi ukončiť trojzápasovú sériu prehier a potešiť fanúšikov víťazným výkonom.

Niké SBL 2022/2023 – 12. kolo (streda 7. decembra, 19.00 h):

Patrioti Levice – Spišskí Rytieri (19.00 h)

K zápasu: Asi málokto čakal, že by úradujúci majster z Levíc mohol mať v lige po 10 odohraných zápasoch na konte už 4 prehry a zároveň čakať tri stretnutia na víťazstvo. Cez víkend sa nepodarilo uspieť vo Svite (73:84). Účinkovanie v Európskom pohári FIBA si vybralo svoju daň, ale to sa môže okamžite otočiť k lepšiemu. Prvým krokom je potenciálna výhra pred televíznymi kamerami, ktorou by sa o čosi dotiahli práve na svojho stredajšieho súpera. Otázne je, či k tomu prispeje aj najnovšia akvizícia “žlto-zelených” Devon Van Oostrum, ktorý prišiel ako náhrada za H’enriho Wade-Chatmana. “Čaká nás ďalší náročný zápas so Spišskými Rytiermi. Do zápasu ideme s jednoznačným cieľom vyhrať a ukončiť sériu prehier. Nečaká nás však nič jednoduché, nakoľko Spišská má kvalitný tím a dobrého trénera. Verím však, že využijeme výhodu domáceho prostredia a s podporou našich fanúšikov tento zápas zvládneme,” povedal Daniel Chaban. 

Výhra sa počíta, ale so všetkým ostatným nebol tréner Spišských Rytierov Teo Hojč v sobotu večer spokojný. Jeho zverenci sa vytrápili proti oslabenej Handlovej (85:80), ale napokon svoju misiu zvládli a za istých okolností sa môžu stať po 12. kole novým lídrom Niké SBL. O motiváciu je tak postarané, navyše hrajú s majstrom a pred televíznymi kamerami. “Vieme, čo nás v televíznom zápase čaká a verím, že sme pripravení dobre. Samozrejme, musíme podať diametrálne odlišný výkon ako v ostatnom zápase s Handlovou, v ktorom potešili snáď len 2 body do tabuľky. Levice naposledy prehrali vo Svite, iste sa budú chcieť vrátiť na víťaznú vlnu, káder na to určite majú. Navyše mám pocit, že Spišská je pre Patriotov akýmsi’ červeným súknom’ a aj preto očakávam tvrdý boj na oboch stranách palubovky. My musíme hrať svoje a snažiť sa vtlačiť zápasu našu pečať. Či sa to podarí, uvidíme na ihrisku. Čo ma teší je fakt, že by sme mali nastúpiť v kompletnej zostave,” myslí si asistent trénera Erich Korfanta.

Aktuálne info: Úvod týždňa priniesli dve zmeny v zostave. Už v pondelok sa tím rozlúčil s Henri Wade.-Chatmanom a poprial mu všetko dobré vo zvyšku sezóny. Dnes v doobedňajších hodinách priletí do Bratislavy nová posila tímu Devon Van Oostrum. Podvečer sa zoznámi so spoluhráčmi a pozrie si šláger 12.kola Niké SBL, do ktorého pôjdu síce Levičania oslabení, nič to ale nemení na ich túžbe zvíťaziť. Zvyšok tímu je zdravotne v poriadku.  Zápas štartuje o 19.00 hod.

Delegácia rozhodcov:
  • Peter Ženiš, Zdenko Zubák, Ladislav Bartoš
Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice