Príprava2. deň Golden Eagle Cupu: Patrioti predviedli proti Opave víťazný obrat

23. septembra 2019by Patrioti Levice
ge_cup_19_nedela

Patrioti Levice získali na Golden Eagle Cupe prvú výhru, po skvelom obrate zdolali českú Opavu 73:66.

„Žlto-zelení“ nemali najlepší vstup do druhého vystúpenia na domácom turnaji, po necelých troch minútach totiž prehrávali 2:8. Potom sa však zlepšil herný prejav Patriotov, vďaka čomu sa im podarilo zmazať takmer celé manko. V jednom momente domáci aj viedli, ale Opava dobrou koncovkou uzatvorila prvú štvrtinu, ktorú vyhrala 22:21. V druhej 10-minútovke pokračoval podobný priebeh, Levice totiž neustále doťahovali, ale stále sa držali na dostrel. Zbytočnými stratami sa však oberali o šance na obrat, do šatní sa napokon šlo za stavu 35:41 v ich neprospech.

Úvod druhého polčasu patril českému celku, keď sa dokázal rýchlo dostať do dvojciferného vedenia – 46:36. Levičania však zapli na vyššie obrátky a opäť sa pustili do stíhacej jazdy, ktorá bola úspešná. Dvojica Bojanovský a Kirves sa postarala o to, že minútu pred koncom tretej časti sa začínalo za stavu 56:56 od začiatku. Pred záverečnými desiatimi minútami bol napokon stav 56:58 pre hostí. Štvrtá štvrtina už priniesla skutočný boj o výhru, dlho mala k nemu bližšie Opava, ale karta sa potom obrátila. Opäť bol pri tom Bojanovský, ku ktorému sa pridal následne aj Hill. Levice predviedli dokonalý obrat, súper naň nedokázal zareagovať a bola z toho prvá domáca výhra na turnaji.

Patrioti Levice – BK Opava (ČR) 73:66 (21:22, 14:19, 21:17, 17:8)
Levice: Bojanovský 18, Hot 13, Perovič a Žiak po 7, Bachan 4 (Hill 14, Kirves 8, Danielič 2, Volárik 0)

Opava: Gniadek 17, Švandrlík 14, Bujnoch 11, Šiřina 5, Dragoun 0 (Klečka 13, Bratčenkov, Kvapil a Slavík po 2)
TH: 17/12 – 4/4, Fauly: 13 – 21, Trojky: 7 – 10, Rozhodovali: Turček, Bara, Doušek

Povedali po zápase:
Michal Madzin, tréner Levíc: „V tomto zápase to vyzeralo viac na výkon, ktorý chceme podávať aj v budúcnosti. Ale samozrejme, je tu veľké množstvo vecí, ktoré chceme zlepšovať. V každom prípade, aj keď ide o prípravný zápas, tak skalp takéhoto súpera nás poteší. Verím, že nám to dodá sebavedomie, chuť a motiváciu pracovať ešte tvrdšie.“