5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti opäť o prvé miesto, čaká ich cesta do Lučenca

12. novembra 2021

Patriotov čaká opäť po týždni súboj o prvé miesto v Niké SBL. Tiež sa predstavia vonku, v tomto prípade na palubovke Lučenca. 

Niké SBL – 8. kolo (sobota 13. novembra o 18.00 h):

BKM Lučenec – Patrioti Levice

/hrá sa v režime kompletne zaočkovaní/

K zápasu: Lučenec ideálne zareagoval na krátku mini šnúru prehier, vo Svite zvíťazil celkom jasným rozdielom (103:83) a pevne sa usadil v tabuľke na druhej pozícii. To všetko dokázal aj bez dvojice Chris Cokley a Simeon Jackuliak. Či budú k dispozícii pre sobotňajší zápas, to je v tejto chvíli otázne. “Novohradčania” majú aj bez toho veľkú motiváciu, keďže v hre je návrat na prvé miesto a pokračovanie domácej víťaznej série. “Vždy je vzrušujúce privítať v našej aréne tím číslo 1 v lige. Najmä po tom, čo sme odohrali posledné tri zápasy v rade vonku. Sme radi, že sme späť pred našimi fanúšikmi, aj keď to bude vzhľadom na súčasné obmedzenia menej, ako sme dúfali. Posledné zápasy nám pomohli presne objasniť to, čo je pre náš tím najdôležitejšie a chceme naďalej využívať každý zápas na rast v týchto kľúčových oblastiach. Minulú sobotu sme vo Svite spravili pozitívne kroky, tešíme sa na príležitosť urobiť ďalší krok vpred proti vysoko kvalitnému súperovi z Levíc,” myslí si tréner BKM Daniel Sokolovsky. 

Patriotov čaká v krátkom čase ďalší duel o udržanie líderského postavenia v Niké SBL. Počas predchádzajúceho víkendu to zvládol, keď uspel v repríze finále proti Spišským Rytierom (76:73). Ďalšou previerkou bola konfrontácia v Alpsko-jadranskom pohári, kde prišla prvá prehra tímu. Bez Viktora Juríčka a Davida Abrháma nestačil v česko-slovenskej konfrontácii na Pardubice (75:83). Aj pri tomto tíme je na mieste otázka, či budú obaja hráči v sobotu večer k dispozícii, keďže o dôležité piliere zostavy. “Po prehre v Pardubiciach máme pred sebou náročný zápas na pôde Lučenca. Je to veľmi nepríjemný súper, ktorý sa prezentuje rýchlou hrou. Do zápasu však ideme s veľkou motiváciou oplatiť Lučencu prehry z domácej palubovky,” prezradil levické krídlo Martin Bachan. 

Aktuálne info: Patrioti sa vrátili z Pardubíc štvrtok dve hodiny po polnoci, večer si dali ľahký výklus a v piatok sa už pripravovali na súpera, s ktorým majú nevyrovnané účty z úvodu tejto sezóny. Lučenec dokázal vyhrať na našej palubovke vo Federálnom pohári a tiež v prvom kole ligy, čo mu dáva rešpekt a nášmu tímu motiváciu navyše. Zdravotný stav v tíme Patriotov sa zlepšil, všetci hráči sa tešia na súboj aktuálne dvoch top tímov Niké SBL. 

Kto píska: Zdenko Zubák, Peter Ženiš, Michal Perečinský

Kde sledovať: 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice