Niké SBLLevice oplatili Lučencu prehru zo začiatku sezóny

13. novembra 2021

Ďalšia kľúčová bitka Patriotov zvládnutá, po Spišských Rytieroch uspeli aj v Lučenci a zostávajú lídrom Niké SBL.

V súboji o prvé miesto tabuľky mali Levičania ospalý začiatok, dosť rýchlo prehrávali 2:7. Potom sa však prebudili a 10 bodmi v rade si zobrali vedenie na svoju stranu. V Lučenci sa hralo dosť fyzicky, ťažiť z toho viac dokázali domáci. Koncovka prvej štvrtiny patrila im, po tomto hernom úseku viedli 23:20. Druhá časť sa niesla v podobnom duchu, až na to, že Patrioti robili zlé rozhodnutia v útoku a v obrane nechávali priveľa priestoru domácim. Lučenec z toho ťažil, preto Levice prehrali prvý polčas 35:48.

Po prestávke sa karta obrátila, hostia ukázali vôľu urobiť niečo so zápasom. Zlepšil sa ich herný prejav a zacítili šancu na obrat. Tá prišla približne po 7 minútach, McCallum poslal svoj tím do vedenia. Patrioti zastavili ofenzívnu silu domácich a do záverečnej časti išli za priaznivého stavu – 62:57. V štvrtej štvrtine pokračovali v nastolenom trende, naďalej sa im darilo navyšovať odstup od Lučenca. Po štyroch minútach dokonca viedli o 10 bodov – 70:60. Domáci sa pokúšali prirodzene pritlačiť, ale Patrioti sa v týchto chvíľach mohli spoľahnúť na svojich skúsených hráčov. Ako to však v týchto súbojoch býva zvykom, tak napokon z toho bola dráma. To však nedopustila na dlhú dobu americká dvojica McCallum a Lacy.

BKM Lučenec – Patrioti Levice 82:91 (23:20, 25:15, 9:27, 25:29)

Lučenec: Buie 22, Castlin 19, Maričevič 9, Bob 7, Bolek 6 (Zorvan 13, Jackuliak 6)

Patrioti: Lacy a McCallum po 23, Abrhám 13, Krajčovič 10, Bojanovský 9 (Freeman 8, Volárik 3, Bachan 2, Juríček 0)

Povedali po zápase:

Daniel Sokolovsky, tréner Lučenca: “Bol to zápas dvoch jednoznačných polčasov. V prvom sme diktovali tempo, boli sme agresívni, mali sme úspešnú streľbu. Proste, prvú polovicu sme zvládli my a súper robil chyby a v druhej polovici zápasu to bolo presne naopak. Chýbala nám jasná komunikácia, robili sme malé chyby, z ktorých sa teraz môžeme učiť a napredovať. O tom je táto sezóna. Samozrejme, je náročné dokončiť zápas bez jedného pre tím dôležitého hráča, pretože to malo dopad na zvyšný priebeh duelu. Aj napriek tomu, že sme mali v závere ešte príležitosti, nedokázali sme ich využiť. Aj ja som mohol niektoré veci zmanažovať lepšie, hlavne v dvoch posledných štvrtinách. Do polčasu sme inkasovali len 35 bodov, no potom sme to akoby vzdali a v druhej polovici zápasu sme dostali vyše 50 bodov. Tie body získal súper po našich jednoduchých chybách, na ktorých vieme popracovať. Teraz sa potrebujeme pripraviť na zápas proti Interu.”

Lukáš Bolek, hráč Lučenca: “V prvom rade gratulujem Leviciam k zaslúženej výhre. Dovolím si povedať, že tento zápas sme si prehrali my sami našimi chybami a našou nedisciplinovanosťou v druhom polčase. Tak, ako sme v prvom polčase hrali ukážkovo v obrane i útoku, to sa nám v druhom polčase vôbec nedarilo. Súper nás vyhodil z rytmu, potom už bolo náročné sa doňho vrátiť, aj keď sme sa o to pokúšali. Bohužiaľ, nestačilo to. Ideme ďalej, bojujeme. V piatok nás čaká ďalší náročný domáci zápas proti Interu. Mrzí nás, že tu nemôže byť toľko fanúšikov, koľko by za iných okolností mohlo byť. Týmto sa však chceme poďakovať všetkým tým, ktorí sem prídu a vytvoria aspoň nejakú atmosféru, pretože to robíme pre nich.”

Michal Madzin, tréner Levíc: “Dva úplne rozdielne polčasy, dve úplne rozdielne tváre nášho tímu, ktoré sme ukázali v prvom a druhom polčase. Verím, že sme si ukázali, ktorá tvár nám sedí viac a ktorá nám pomáha k tomu, aby sme boli na ihrisku efektívni, úspešní a hrali taký basketbal, ktorý pre nás bude prínosom. Bol to náročný zápas, Lučenec doňho vbehol s obrovskou energiou, avšak na toto sme mali byť lepšie pripravení. Nabudúce už budeme vedieť, že Lučenec nemôžeme nechať takto sa rozbehnúť, pretože sa nestáva každý deň, aby sme dokázali otočiť zápas proti takémuto súperovi a ešte k tomu na jeho palubovke.”

Samuel Volárik, hráč Levíc: “Bol to zápas dvoch úplne odlišných polčasov. Prvý sme hrali pomaly, nedodržiavali sme veci, ktoré sme si povedali v šatni, nehrali sme dostatočne fyzicky. Potom prišiel polčas, keď sme si povedali, že takto to ďalej jednoducho nejde. Vedeli sme, že na to máme, že musíme hrať viac tímovo a viac fyzicky. To sa nám aj podarilo, ako tím sme ukázali charakter a dotiahli zápas do víťazného konca.”