5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske pohárePatrioti oficiálne v kvalifikácii Ligy majstrov, hrať budú o jedno zo 4 miest

23. júna 2022

Po správe o prihláške do pohárovej Európy sa Patrioti Levice dozvedeli radostnú novinku, a to, že si zahrajú o miesto v skupinovej fáze Ligy majstrov. Meno úradujúceho šampióna Niké SBL sa objavilo medzi 28 klubmi, ktoré si to v kvalifikácii rozdajú o 4 miesta.

Nového ročníka Ligy majstrov sa zúčastní 52 klubov z 29 krajín, vrátane 18 ligových šampiónov. Miesto v skupinovej fáze má vopred isté 28 tímov, o 4 zostávajúce miesta sa pobije 24 družstiev, vrátane Patriotov Levice. Kvalifikačné turnaje odštartujú 21. septembra, skupinová fáza začne úvodnými stretnutiami 4. októbra. Slovenský zástupca spozná svojich súperov 7. júla o 11.00 h, kedy je na programe žreb kvalifikácie a skupinovej fázy. „S napätím sme čakali, ako dopadne možnosť predstaviť sa v kvalifikácii Ligy majstrov. Musím povedať, že sme nesmierne šťastní za to, že sa to napokon stalo skutočnosťou. Vidieť plejádu tímov, v ktorej spoločnosti sme sa ocitli, je niečo neuveriteľné. Myslím si, že je to veľmi pozitívna vec pre nás všetkých v klube, ale aj celkovo pre slovenský basketbal, že sa predstavíme v kvalifikácii Ligy majstrov. Verím, že prichádza čas urobiť všetko preto, aby sme vzorne reprezentovali,“ prezradil bezprostredné dojmy tréner Patriotov Michal Madzin.

„Žlto-zelení“ budú z Niké SBL len tretím tímom, ktorý si zahrá Ligu majstrov. V prípade neúspechu v kvalifikácii by im nemala ujsť miestenka v Európskom pohári FIBA (FIBA Europe Cup). Medzi účastníkmi kvalifikácie je viacero zvučných klubov, ich zoznam vám prinášame nižšie.

Účastníci kvalifikácie Ligy majstrov v sezóne 2022/2023:

PATRIOTI LEVICE (SR), Bakken Bears (Dán.), Brose Bamberg (Nem.), BK Budiveľnyk (Ukr.), CSO Voluntari, FMP Meridian (Srb.), Fribourg Olympic (Švaj.), Golden Eagle Ylli (Kos.), Heroes Den Bosch (Hol.), vicemajster Maďarska (Egis Körmend/Falco Szombathely), Karhu Kauhajoki (Fín.), Keravnos (Cyp.), Leicester Riders (V. Brit.), NINERS Chemnitz (Nem.), Norrköping Dolphins (Švéd.), BK Opava (ČR), Parnu Sadam (Est.), Rio Breogan (Šp.), Šiauliai (Lit.), SIG Štrasburg (Fr.), SL Benfica (Portug.), Swans Gmunden (Rak.), Tofas Bursa (Tur.), Unicaja Malaga (Šp.)

Foto: championsleague.basketball

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice