4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti hrajú dnes vo Svite

21. októbra 2023

Po stredajšom veľkom triumfe sa vraciame do ligového kolotoča súbojom o čelo tabuľky na palubovke Iskry Svit.

Náš dnešný súper ťahá v Niké SBL rovnako ako náš tím trojzápasovú sériu víťazstiev. Iskra pred sezónou rovnako ako väčšina tímov vymenila legionársku posádku aj trénera, zdá sa ale, že tak ako posledné roky, aj teraz to vo Svite namiešali celkom úspešne. Najväčším úlovkom Svitu bol slovenský reprezentant Robo Rožánek. Na trénerskú stoličku sa posadil na Slovensku málo známy tréner Lukáš Varga. Iskra naposledy v lige zvládla derby proti Spišiakom v pomere 74:62. “Po krátkej prestávke sa vraciame do ligového kolotoča a čaká nas azda ten najťažší súper, majster z Levíc. Mali sme dlhší čas na odpočinok a na taktickú prípravu. Verím, že nám prestávka neuškodila a pred domácimi fanúšikmi potvrdíme formu zo začiatku sezóny a pokúsime sa zvíťaziť,” prezradil Róbert Rožánek. 

Levičania pricestovali domov z Oradei vo štvrtok nadránom. Štvrtok dostali deň voľna a v piatok sa už pripravovali na ťažký ligový duel, ktorý ich dnes čaká. Tréneri prízvukovali hráčom skúsenosti z minulej sezóny, keď bol prechod z európskeho zápasu na ligový občas veľmi náročný. Poobede sa Patrioti prešli po tradičnom levickom jarmoku. Dnes na obed vyrážajú do Svitu s cieľom vyhrať aj piaty zápas v rade. “Máme pred sebou ďalšiu výzvu. Po našom stredajšom veľkom víťazstve je dôležité, aby sme ostali na dobrej vlne a pokračovali takto ďalej. Vieme, že nás nečaká nič jednoduché, bude veľmi dôležité s akou energiou vstúpime do zápasu, musíme si dať na to pozor,“ povedal pred duelom Aaron Wheeler.

Zdravotný stav v tíme je dobrý, do tréningového procesu sa už vrátil aj David Abrhám. O zápasovej dvanástke sa preto rozhodne až tesne pred duelom.

18.00 ISKRA SVIT – PATRIOTI LEVICE

Rozhodujú: Zubák, Karniš, Karnay

LivestreamLivestats

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice