4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLOpäť Handlová, tentoraz vonku

15. decembra 2020

Po pár dňoch si Patrioti Levice opäť zmerajú sily s rovnakým súperom – MBK Baník Handlová, tentoraz sa však predstavia v rámci dohrávky 13. kola na jeho palubovke. 

SBL 2020/2021 – 13. kolo (streda 16. decembra o 18.00 h):

MBK Baník Handlová – Patrioti Levice

K zápasu: Ich vzájomná konfrontácia zo soboty (79:91) je ešte stále čerstvá, ale v stredu sa dá očakávať iný scenár. Handlovčania síce prišli v tomto zápase o Gorana Bulatoviča, ale v pondelok ukázali proti Prievidzi bojovného ducha a oveľa väčšiu chuť po basketbale. Svojho tradičného rivala zdolali (82:68), čím si zdvihli sebavedomie po sérii nie práve ideálnych výkonov. Teraz by radi ukončili v domácom prostredí ťaženie Patriotov. “Dobrá vec je, že sme sa dostali do zápasového tempa, ale na druhej strane, za krátky čas je to veľa zápasov, tak trošku cítime aj únavu po pondelkovom zápase. Musíme zregenerovať, pár vecí si povedať a nastúpiť v stredu na zápas podobne, ako proti Prievidzi. Nebude to ľahké, stratili sme veľa síl a ešte hráme proti momentálne prvému tímu ligy. Určite sa nesmieme uspokojiť s jedným víťazstvom, musíme už nastaviť hlavu na ďalšie zápasy a ukázať aj v stredu, že môžeme byť každému nepríjemným súperom,” prezentoval svoj názor tréner “baníkov” Danilo Rakočevič. 

Pre Patriotov sa však momentálne začína séria zápasov u súperov, ktoré môžu tradične zamiešať poradím v tabuľke. Otázny je štart Davida Abrháma, ktorý v sobotu odstúpil z hry po necelej minúte na palubovke. Prípadne aj bez neho však chcú zverenci trénera Michala Madzina uspieť, udržať si aktuálne postavenie a formu. “Ako sme sa presvedčili v minulej konfrontácii s Handlovou, tak vieme, že to nebude ľahký zápas. Na handlovskej palubovke to je vždy boj o každú loptu, preto musíme hrať sústredene celých 40 minút na oboch stranách palubovky,” uviedol hráč Levíc Samuel Volárik. 

Aktuálne info: Po viac ako mesiaci sa Patrioti predstavia opäť na palubovke súpera. Od posledného vzájomného zápasu proti Handlovej uplynuli len štyri dni, v príprave sa teda Levičania zamerali na lepšie riešenie niektorých herných situácií, s ktorými neboli tréneri v sobotu spokojní. Zdravotný stav v tíme nie je úplne ideálny, do zápasu by ale mala nastúpiť tá istá desiatka hráčov, ako tomu bolo v sobotu. Zápas začína o 18.00 hod., sledovať ho môžete naživo na huste.tv.

Kto píska: Zdenko Zubák, Tomáš Doušek, Martin Hudec

Na čo sa zamerať: Dosť výrazne sa môže rozhodovať v tom, ako sa bude dariť rozohrávačom. Domáci sa v prípade absencie “Buliho” musia spoľahnúť na slovenskú dvojicu Dalibor Hlivák a Adam Krčmárik. Hru hostí diriguje dvojička Šimon Krajčovič a Henri Wade-Chatman. 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice