4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLOpäť fantastický večer v podaní Levičanov, Prievidzu deklasovali rozdielom triedy

23. októbra 2021

Patrioti Levice pokračujú v zbieraní víťazstiev, po Pardubiciach predviedli ďalšiu suverénnu jazdu. V 5. kole Niké SBL triumfovali v Prievidzi rozdielom triedy 105:60.

Levičania mali fantastický a hlavne koncentrovaný vstup do stretnutia v Niké aréne, duel otvorili bodovou šnúrou 17:0. To všetko stihli za 3 a pol minúty. Potom prišli prvé body aj zo strany súpera, ale Patrioti mali zápas jasne vo svojich rukách. Strelecky im to padalo a prvú štvrtinu vyhrali jasne 33:12. V druhej časti pokračovali v tomto výkone, vedenie dokázali navyšovať aj hráči z lavičky a vyzeralo to tak, že sa zopakuje rovnaký scenár, ako proti Pardubiciam. Zverenci trénera Michala Madzina išli na polčasovú prestávku za priaznivého stavu 55:26.

Patrioti zvládli nástup aj do druhého polčasu, tentoraz nebola na ich strane badateľná žiadna strata koncentrácie. Naopak, nadviazali na vystúpenie v Alpsko-jadranskom pohári a svojmu ligovému rivalovi nedali ani na sekundu pomýšľať na zdramatizovanie, respektíve obrat. Levice pokračovali v mimoriadne streleckej efektivite, ktorá ich po troch štvrtinách doviedla k vedeniu 80:43. Záverečná štvrtina sa tak niesla len v znamení dohrávania, Patrioti mali triumf jasne vo svojich rukách. Opäť sa podarilo pokoriť 100-bodovú hranicu, tentoraz sa o to postaral Adámik. Levičania tak pokračujú vo víťaznej šnúre, Prievidzu na jej palubovke deklasovali jasne 105:60.

BC Prievidza – Patrioti Levice 60:105 (12:33, 14:22, 17:25, 17:25)

Prievidza: Oshita 14, Creammer 11, Majerčák 8, Lukáč 4, Daunys 0 (Walker 13, Kincel 7, Matuška 3, Magdolen 0)

Levice: Abrhám 25, McCallum 20, Krajčovič 18, Lacy 10, Bojanovský 4 (Volárik 11, Adámik, Bachan a Juríček po 4, Freeman 3, Chaban 2, Špaňo 0)

TH: 9/6 – 13/9, Fauly: 17 – 17, Trojky: 8 – 18, Rozhodovali: Kúkelčík, Karniš, Uhrin

Povedali po zápase:

Maroš Helmecy, tréner Prievidze: “V tomto zápase sme už v začiatkoch zlyhali po mentálnej stránke. Nevedeli sme oponovať tlaku Levíc a preto dopadol zápas tak, ako dopadol.”

Tyler Creammer, hráč Prievidze: “Bol to veľmi náročný zápas. Gratulujem Leviciam, ktoré hrali naozaj skvelo. Chcem sa ospravedlniť našim fanúšikom za herný prejav. Musíme pokračovať a zlepšiť sa vo všetkých fázach hry.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: “V tomto zápase nás zdobila výborná energia od prvej do poslednej sekundy. To, ako sme vbehli do zápasu, nám extrémne pomohlo na oboch stranách palubovky. Vybudovali sme si pohodlný náskok a následne nám padli aj ťažšie strely.”

David Abrhám, hráč Patriotov: “Vedeli sme, že to nebude jednoduchý zápas, pretože Prievidza ešte neokúsila pocit víťazstva. My sme k zápasu pristúpili zodpovedne, nič sme im nedarovali, vytvorili sme si veľký náskok, ktorý sme udržiavali až do konca zápasu. Veľmi dobre sme si prihrávali loptu, premieňali sme ťažké strely a v obrane sme dobre kontrolovali útočný doskok, takže pre nás to bol naozaj perfektný zápas.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice