1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLLiga pre Patriotov pokračuje v Prievidzi

22. októbra 2021by Laci Garaj

Po úspechu v Alpsko-jadranskom pohári čaká Patriotov Levice ďalšie vystúpenie na ligovej scéne. V rámci 5. kola Niké SBL cestujú do Prievidze.

Niké SBL – 5. kolo (sobota 23. októbra o 18.00 h):

BC Prievidza – Patrioti Levice

K zápasu: Prievidza aj naďalej zostáva jediným tímom, ktorý v aktuálnom ročníku Niké SBL ešte neokúsil, ako chutí víťazstvo. Zverenci trénera Maroša Helmecyho boli opäť k tomu blízko, ale nie práve ideálne zvládnutá koncovka ich stála úspech u úradujúceho majstra, Spišských Rytierov (86:92 po predĺžení). Debut má za sebou nová posila BC Alonzo Walker. Stretnutie s Levicami bude zároveň posledným pre Marka Batinu, ktorý doteraz zastával funkciu generálneho manažéra a tiež asistenta trénera.

Patrioti sa vezú na víťaznej vlne, ktorú dokumentoval počas týždňa významný a cenný triumf v Alpsko-jadranskom pohári. Levičania doslova sfúkli z palubovky úradujúceho šampióna tejto súťaže a aktuálne druhý najlepší tím českej ligy – Pardubice (101:71). Celkovo to bolo pre tím okolo trénera Michala Madzina už piate víťazstvo za sebou. Teraz sa pokúsia uspieť na palubovke súpera, u ktorého dlhé roky nevedeli nájsť úspešný recept. „Musíme pristúpiť k zápasu, ako tomu bolo v utorok, čo bude pre nás určite dobrý test. Prievidza má možno zlú bilanciu, mohla byť však úplne iná, keďže majú svoju kvalitu. My však musíme hrať našu hru a byť koncentrovaní 40 minút,“ prezradil pivot Viktor Juríček.

Aktuálne info: Skvelý utorkový večer, keď Patrioti po fantastickom výkone zmietli na domácej palubovke Pardubice zahrial všetky žlto-zelené srdcia.  V stredu dostali hráči voľno a od štvrtku sa pripravovali na duel v Prievidzi. Palubovka Niké arény bola dlhé roky pre nás zakliata, čo sme dokázali zmeniť až v poslednom vzájomnom duely v minulej sezóne, keď sme po trojke Davida Abrháma v závere zápasu vyhrali 80:78. Tréneri počas týždňa prízvukovali hráčom, že postavenie v tabuľke dnešného nášho súpera nie je reálnym obrazom ich výkonov v zápasoch a pri lepšie zvládnutých koncovkách mohli mať dnes bilanciu podobnú tej našej. Preto treba duel brať s plnou vážnosťou od úvodnej až do poslednej minúty.

V prípade, ak by ste nás chceli prísť povzbudiť, vstup do športovej haly v Prievidzi je v režime OTP.

Kto píska: Marek Kúkelčík, Peter Karniš, Eduard Uhrin