4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske pohárePredstavenie súpera CSM CSU Oradea

7. novembra 2023

Už zajtra sa v športovej hale v Leviciach odohrá jeden z kľúčových súbojov skupiny – J vo Fiba Europe Cup. Do Levíc totiž zavíta 3x násobný majster Rumunska a vicemajster z poslednej sezóny tím CSM CSU Oradea.

Náš súper patrí k tradičným účastníkom európskych pohárových súťaží, v ktorých má odohratých už viac ako 90 zápasov. V posledných rokoch sa zaradil aj medzi špičku rumunskej ligy. Až osemnásť členná najvyššia súťaž je rozdelená do dvoch skupín. V skupine – B je Oradea aktuálne na prvom mieste s bilanciou 5 víťazstiev a 1 prehra. Jedinú prehru v domácej súťaži zaznamenali hráči Oradei hneď v úvodnom dueli proti Sibiu, keď pri početnej maródke prehrali 66:79. Odvtedy už v domácej súťaži dominujú a opäť v nej budú mať tie najvyššie ambície.

Náš prvý vzájomný zápas v Rumunsku priniesol veľké prekvapenie. Patrioti po najlepšom výkone v sezóne držali do prestávky krok s domácim tímom aj napriek jeho neuveriteľnej streleckej úspešnosti a v druhom dejstve ešte dokázali svoj výkon vystupňovať. Do Levíc tak priniesli jeden z najcennejších skalpov v klubovej histórii. Patrioti vyhrali v Oradei 93:91 a zvrátili tak predpovede o súboji Varšavy a Oradei v boji o postup zo skupiny – J do ďalších bojov.

Káder nášho súpera je oproti nášmu vzájomnému zápasu ešte silnejší o Donatasa Tarolisa, ktorý sa vyliečil zo zranenia a vrátil sa na palubovky vo veľkej forme. Dvadsaťdeväť ročný litovský forward je v Oradei druhú sezónu a po návrate na palubovky má priemer v dvoch zápasoch FIBA Europe Cup 20 bodov na zápas, v domácej lige strieľa 16 bodov na zápas.  Z ďalších hráčov, na ktorých si budú musieť dať Patrioti pozor je určite Američan Erick Neal, ktorý nám v úvodnom dueli nastrieľal 30 bodov. V kádri trénera Cristiana Achima nájdete však aj ďalších skúsených a kvalitných hráčov, ako napr. Američan s rumunským pasom Cris Richard, ktorý diriguje aj hru rumunského národného tímu a má za sebou pôsobenia v TOP európskych súťažiach.

Káder nášho súpera je poriadne nabitý na každom poste a aj po našom prekvapivom triumfe na ich palubovke sú veľkým favoritom zajtrajšieho zápasu. To ale neznamená, že Patrioti nepôjdu opäť za víťazstvom. Veríme, že ich za ním poženie vypredaná športová hala. Zdolať tohto súpera 2x sa v minulej sezóne nepodarilo ani top európskym tímom ako nemeckému Bambergu, ktorý s Rumunmi dokonca 2x prehral, alebo finalistovi súťaže francúzkemu Cholet Basket.

Je to teda obrovská výzva pre náš klub. Vstupenky na zajtrajší duel sú v predaji online tu, alebo osobne v Sýpke u Patriotov.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice